endüstriyel otomasyon emlak

Bilgisayar Makaleleri

Reklam 1 Alanı
bilgisayar
Bilgisayar Teknolojilerinde Farklar Neden Oluştu

Her gün yeni bir teknoloji ile tanıştığımız bugünlerde, insanların hayatını kolaylaştıracak yeni teknolojiler... 

Bilgisayar
Computerin Ülkemize Gelişi

Yönümüzü batıya döndükçe dilimiz de batılılaşıyor. Dilimizde ki batılılaşma en çokta teknolojik yeniliklerin... 

Bilgisayar
Size Uygun Bilgisayar

Bir bilgisayar almak isteyenler şayet bu teknoloji harikası cihaz hakkında pek bilgi sahibi değilse hayatının en büyük... 

kiralık uçak
Özel Uçak İle Hava Taşımacılığı Yapan Firmalar

Özel Uçak İle Hava Taşımacılığı Yapan Firmalar Dünya da ve ülkemizde orta ve büyük ölçekli işletmelerin üst... 

Bilgisayar Zekâsı
Bilgisayar Zekâsı

İlk icat edildiği günden bu yana ışık hızında yol kat eden Bilgisayar, tüm dünyayı ve evreni gözler önüne seren... 

Bilgisayar Çeşitleri

Kategori : Bilgisayar Çeşitleri - Etiketler :, , - Tarih : 04 Temmuz 2012

BİLGİSAYAR ÇEŞİTLERİ

Bilgisayar kullanımının hızla arttığı günümüzde, kullanılan bilgisayarların çeşitliliği büyük ölçüde artmıştır. Bugün birçok çeşit bilgisayar bizlerin huzuruna sunuluyor. Bilgisayar çeşitlerinin çokluğu, alınan işlevin daha yerinde olmasını sağlamaktadır. Bilgisayar çeşitleri konusunda her zaman iyi bir araştırma yapmalıdır. Bu konu hakkında yeterli bilgi sahibi olmadan bilgisayar satın alma konusunda adım atmamalıyız. Bilgisayar çeşitlerinden bahsedecek olursak, 5 çeşit olarak karşımıza çıkmaktadırlar. Ana bilgisayar, mini bilgisayar, Ağ bilgisayarı, kişisel bilgisayar ve diz üstü bilgisayarlardır. Bu 5 bilgisayar çeşidi her yerde karşımıza çıkabiliyor.

 

bilgisayar çeşitleri

bilgisayar çeşitleri

ANA BİLGİSAYAR

Birden fazla işi yerine getirebilen, grafik konusunda yeterince güçlü olan ve matematik uygulamasını destekleyen bilgisayarlardır. Bu bilgisayarlar, aynı anda birden fazla kullanıcıya işlem sağlayabilmektedir.

 

MİNİ BİLGİSAYAR

Bu bilgisayarlar okullarda, şirketlerde, fabrikalarda, işletmelerde ve buna benzer yerlerde, birçok kullanıcının aynı anda bilgisayara bağlandığı bilgisayarlardır. Bu bilgisayarların sabit diski oldukça büyüktür. Yüksek RAM ve hızlı bir işlemciye sahiptirler.

 

AĞ BİLGİSAYARI

Birden fazla bilgisayarın ağ yöntemi ile birbirine bağlandığı bilgisayar çeşitlerine denir.

 

KİŞİSEL BİLGİSAYARLAR

Kişisel bilgisayarlar tek kişi tarafından genellikle ev ortamında kullanılan bilgisayarlardır. Kişilerin kendiişleri ya da özel hobileri için özelliklerini bunlara bakarak seçtiği bilgisayarlar kişisel bilgisayar kategorisine girmektedir. Bu bilgisayar çeşitleri genellikle yapacağı işleme özel değil genel bir bilgisayar çeşididir.

 

DİZ ÜSTÜ BİLGİSAYARLAR

Notebook denilen bu bilgisayarlar, taşınabilir bilgisayarlardır. İstediğiniz her yere kolaylıkla götürebilirsiniz. Normal masaüstü bilgisayarların yaptığı tüm işlemleri hemen hemen dizüstü bilgisayarların hepsi gerçekleştirebilir. Bunun yanı sıra birçok avantajı ile masaüstü bilgisayarların önüne geçmeyi başarmıştır.

 

Bilgisayar çeşitleri hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olduktan sonra, sizin kullanım alanınız için en uygun olanı seçebilirsiniz. Bir bilgisayar beklentilerinizi karşılamazsa hiçbir şekilde işinize yaramayacaktır. Paranızın boşa gitmesini istemiyorsanız, beklentilerinize cevap verebilecek bir bilgisayara sahip olun.

 

 

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :