endüstriyel otomasyon emlak

Bilgisayar Makaleleri

Reklam 1 Alanı
bilgisayar
Bilgisayar Teknolojilerinde Farklar Neden Oluştu

Her gün yeni bir teknoloji ile tanıştığımız bugünlerde, insanların hayatını kolaylaştıracak yeni teknolojiler... 

Bilgisayar
Computerin Ülkemize Gelişi

Yönümüzü batıya döndükçe dilimiz de batılılaşıyor. Dilimizde ki batılılaşma en çokta teknolojik yeniliklerin... 

Bilgisayar
Size Uygun Bilgisayar

Bir bilgisayar almak isteyenler şayet bu teknoloji harikası cihaz hakkında pek bilgi sahibi değilse hayatının en büyük... 

kiralık uçak
Özel Uçak İle Hava Taşımacılığı Yapan Firmalar

Özel Uçak İle Hava Taşımacılığı Yapan Firmalar Dünya da ve ülkemizde orta ve büyük ölçekli işletmelerin üst... 

Bilgisayar Zekâsı
Bilgisayar Zekâsı

İlk icat edildiği günden bu yana ışık hızında yol kat eden Bilgisayar, tüm dünyayı ve evreni gözler önüne seren... 

BİLGİSAYAR ÖZELLİKLERİ

Kategori : Bilgisayar Çeşitleri - Etiketler :, , - Tarih : 06 Temmuz 2012

BİLGİSAYAR ÖZELLİKLERİ

Bilgisayarlar uzun zamandan bu yana hayatımızda var olan, birçok hizmet ile yükümlü olan ve kullanımı oldukça kolay olan cihazlardır. Bilgisayarlar sayesinde hayatımızda birçok konuda değişiklik yaşayabiliriz. Aklınıza ne geliyorsa bilgisayar sayesinde bunların çoğunu gerçekleştirebilirsiniz. Müzik dinleme, video ve film izleme, internette gezinme, veri çıktısı alma gibi birçok özelliğe sahip olan bilgisayarlar, hayatımızın çok fazla kısmını kaplıyor ve bu konuda çok önemli olduğunu bizlere gösteriyor. Bilgisayarsız bir hayat, bu zamanda gerçekten olumsuz sonuçlar doğururdu. Şüphesiz ki bilgisayarlar çoğu kişi için farklı amaçlar taşımaktadır. Kişiden kişiye değişen bu özellikler, bilgisayar özellikleri ile doğru orantılıdır.

 

bilgisayar özellikleri

bilgisayar özellikleri

ÇOK ÇEŞİTLİ ÖZELLİKLER

Bilgisayarların öneminin çok fazla olduğu bir gerçektir. Bu konuda bilgisayar özellikleri denildiğinde aklımıza bir çok özellik gelmekte. Kimileri oyun oynamak için bilgisayar kullanmayı tercih eder ve oyun özellikleri yüksek olan bilgisayarları tercih eder. Oyun bilgisayarlarında ekran kartı yüksek olmalıdır. Bilgisayar özellikleri olarak bu kuralı oyun bilgisayarlarına koyabiliriz. Bir başka kişi ise sadece internette gezinmek için bilgisayar kullanır. Bu iş için işlemci hızının yüksek olması ve bilgisayarın belleğinin yüksek olması gerekir. Bilgisayar özellikleri birbirinden çeşitlidir ve birçok özellikte bilgisayar piyasada mevcuttur.  Bu yüzden ilk olarak bilgisayarı ne olarak kullanacağınıza karar vermelisiniz. Bilgisayar özellikleri ciddi anlamda önemli olduğundan, bu konu üzerinde fazlaca durmanız gereklidir. Özellikle bilgisayarlarınızı nasıl kullanacağınıza karar verdikten sonra, bu çok daha önemli bir konu olabiliyor.

Bilgisayar özellikleri üretici markaya göre de değişebiliyor. Bugün teknoloji devi haline gelen markalar kendi elektronik ürünlerinde farklı özellikler bulunmasını istiyor. Birçok farklı uygulama ve donanım bilgisayar dünyasında girdi. Bunlardan biri de yüz tanıma, parmak izi ile açılış gibi unsurlar. Belki güvenliğin hat safhada olması da sizin hoşunuza gidebilir.

 

 

 

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :