endüstriyel otomasyon emlak

Bilgisayar Makaleleri

Reklam 1 Alanı
bilgisayar
Bilgisayar Teknolojilerinde Farklar Neden Oluştu

Her gün yeni bir teknoloji ile tanıştığımız bugünlerde, insanların hayatını kolaylaştıracak yeni teknolojiler... 

Bilgisayar
Computerin Ülkemize Gelişi

Yönümüzü batıya döndükçe dilimiz de batılılaşıyor. Dilimizde ki batılılaşma en çokta teknolojik yeniliklerin... 

Bilgisayar
Size Uygun Bilgisayar

Bir bilgisayar almak isteyenler şayet bu teknoloji harikası cihaz hakkında pek bilgi sahibi değilse hayatının en büyük... 

kiralık uçak
Özel Uçak İle Hava Taşımacılığı Yapan Firmalar

Özel Uçak İle Hava Taşımacılığı Yapan Firmalar Dünya da ve ülkemizde orta ve büyük ölçekli işletmelerin üst... 

Bilgisayar Zekâsı
Bilgisayar Zekâsı

İlk icat edildiği günden bu yana ışık hızında yol kat eden Bilgisayar, tüm dünyayı ve evreni gözler önüne seren... 

Masa üstü bilgisayar fiyatları

Kategori : Bilgisayar, Bilgisayar Çeşitleri, Masa üstü Bilgisayar, Masa üstü bilgisayar fiyatları - Etiketler : - Tarih : 20 Şubat 2012

Masa üstü bilgisayar fiyatları

 

Bilgisayarlar yaşamımıza girdiği andan beri yaşamımızda birçok değişiklikler ve yenilikler meydana geldi. Bilgisayar olumlu ve olumsuz gelişimleri ile yaşamımızın bir parçası haine geldi. İlk çıktığı günden bu yana sürekli değişiklik gösteren teknolojisi ile kendinin yenileyerek çok değişik modeller geliştirmiştir. Bilgisayar modelleri hızına yetişilemez ve sürekli değişimime ayak uydurarak bilgisayarını değiştirmek isteyenler için zor hale gelmiştir. Çünkü yıl içinde bile bir sürü değiştirdikleri modellere yetişmek gerçekten zordur.

 

Masa üstü bilgisayar fiyatları

Masa üstü bilgisayar fiyatları

İlk masa üstü ile tanıştığımız bilgisayarlar şimdi dizüstü laptop gibi modeller ile çağ atlamış vaziyetteler. Hatta küçük cep telefonlarımıza kadar da girmiş durumdalar. Dizüstü Bilgisayarlar ile her bulunduğumuz ortam içinde işimiz görülebilmektedir. Bu tür avantajı ise bize ciddi zaman tasarrufu sağlar. İşimizde veya okulda bitiremediğimiz işleri metroda trende lokanta da boş vakit bulabildiğimiz buna benzer yerler de bile bitirtip başarılı işlere imza atabiliriz. Bu neden ile rağbet çok olduğu için çok değişik laptop çeşitleri çıkmıştır.

Masa üstü bilgisayarlara olan ilginin azalma sebebi nedir?

 

Bu dizüstü bilgisayar modelleri tam anlamı ile masa üstü bilgisayarların aut olmasını sağlamamış olsa da etkinliğini çok azaltmıştır. Eskiden çok sık kullandığımız bu bilgisayarlar artık çok fazla rağbet görmemektedirler. Bunun sebebi sadece diğer laptop türü modellerin gelişmiş olması ile ilgilidir. Bunlar her yerde kullanıldığı için laptop alışkanlığı masa üstü için itibar azaltmıştır.

 

Aslında masa üstü bilgisayar modelleri daha kolay kullanım sağlamaktadır. Masa üstü kullanır iken alacağımız vücut pozisyonu daha sağlıklı olur. Koltukta kullanıyor olmamız geriye yaslanarak kullanma imkanı da sağladığından bel ve sırt ağlarına da fırsat vermez. Bu neden ile modası geçeceğe benzemiyor. Masa üstü bilgisayar fiyatları aynı zamanda diğer çeşit modellere göre de çok daha ucuzdur.

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :