2000 TL Altı PUBG Oynatan Telefonlar

0
1195
views

Son zamanlarda oyun dünyasında popüler hâle gelen PUBG, insanların oynamak için teknolojik aletlerini oyuna göre belirlemelerine yol açtı. Gerek boyutundan gerekse oyunun istediği sistem gereksinimleri dolayısıyla insanlar her telefondan ya da her tabletten PUBG oyununu oynayamıyorlar. Bundan dolayı hem bütçelerine uygun hem de istedikleri oyunu oynayabilecekleri teknolojik aletleri arama yoluna girişiyorlar.

Bu aranan aletlerin başında telefon geliyor. Hem oyun için daha rahat hem de daha çok işlem yapıldığından olsa gerek teknolojik alışveriş yapan insanlar genelde haklarını telefonlardan yana kullanıyorlar. Hem istedikleri oyunu oynayıp hem de bütçelerine uygun telefon bulmaları biraz zor olabiliyor.

 

PUBG Oyunu Nedir?

Bilindiği üzere PUBG ülkemizde büyük ilgi gören oyunlardan biridir. Çocuktan gencine, gencinden yetişkinine her yaş grubundan oynadığı bu oyun, oyun dünyasında çığır açmıştır. Öyle ki insanlar sevdiği bu oyunu oynayabilmek için aldıkları telefon, tablet gibi teknolojik cihazları PUBG’ye göre ayarlamaya başlamışlardır. Peki, bu PUBG oyunu nedir, nasıl oynanır?

PUBG aslında PlayerUnknown’s Battlegrounds isminin kısaltılmış hâlidir. Bu oyun Bluehole tarafından yayımlanmıştır ve çok oyunculu şekilde oynanır. PUBG sadece Türkiye’de değil, aynı zamanda dünya çapında da büyük bir kitleye sahiptir. Oyun FPS oyun grubuna girer. PUBG ilk çıktığı zamanlarda bilgisayar için oluşturulan ve STEAM üzerinden alınarak oynanan bir oyunken, şimdi telefon ve tabletlerde de oynanılması mümkündür.

 

PUBG Nasıl Oynanır?

PUBG oyununun amacı tıpkı aynı kategorideki diğer oyunlarda olduğu gibi hayatta kalmaktır. Fakat mesele bununla sınırlı değildir. Oyun karakteri olarak diğer oyuncuların sizi oyundan çıkarmaması için sizin onlardan önce davranmanız gerekiyor. Oyuna birçok oyuncu sayısı kadar belirlenen rotayla uçan bir uçağın içinde başlanır. Oyuncular istediği zaman uçaktan atlayıp adanın bir köşesine paraşütle iniş yaparlar.

Adaya indikten sonra oyuncular takımlar hâlinde ayrılır ve karşıdaki takımın kendilerini oyun dışı bırakmaması için ellerinden geleni yaparlar. Böylece de karşılıklı çatışmalar yaşanır. Oyunda amaç daha önce de belirtildiği gibi hayatta kalmaktır.

 

PUBG Oynanabilen 1500 – 2000 TL Aralığındaki Telefonlar

Günümüz oyun camiasında popüler olan birçok oyunla karşı karşıyayız. Oyuncular da hangi oyunun kalite olup olmadığını test etmek için doğal olarak popüler oyunlara öncelik veriyorlar. Son zamanlarda artık yalnızca Türkiye’de değil, dünya genelinde de PUBG oyununun çok fazla rağbet gördüğüne tanık oluyoruz. Telefon alırken hem bütçenize uygun hem de PUBG oynayabileceğiniz telefonlar arıyor olabilirsiniz. PUBG oynayabileceğiniz uygun fiyatlı telefonlar şu şekildedir:

  • Samsung Galaxy M20
  • Samsung Galaxy J7 Prime 2
  • Xiaomi Redmi Note 7
  • Xiaomi Mi A2
  • Xiaomi Redmi S2
  • Honor 10 Lite
  • Honor 8A
  • Honor 8C
  • Honor 8X
  • Vestel Venus Z20

 

En çok tercih edilen modeller arasındadırlar.

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here