Assassins Creed Odyssey Sistem Gereksinimleri

0
1005
views

Bilgisayar gibi birçok farklı cihaz üzerinden keyifli oyun seçeneği sunan online oyunlar sahip olduğu geniş seçenekler ile her kesimden kendilerini tercih eden sayısız oyuncu kitlelerine sahip olurlar. Her sene yeni çıkan oyunlar en son gelişmiş teknoloji ürünleri olmaları ile oldukça renkli dünyaların kapılarını oyunculara açar. Özellikle çok oyunculu kategoride yer alan oyunlar ile oyuncular hem keyifli vakit geçirir hem de her dakika karakterlerini geliştirerek oyundaki varlığını sürdürür. Hayatta kalma tarzında hazırlanan birçok oyun sahip olduğu basit gereksinimler sayesinde çok sayıda oyuncunun tercih edebileceği erişim düzeylerine sahiptir.

Assassins Creed Odyssey

Oyun severlerin merakla beklediği Assassins Creed Odyssey, Ubisoft Quebec tarafından geliştirilmiş ve 2018 yılında oyun severlerin beğenisine sunulmuştur. Tanıtım aşamasında ilgi çekmeye başlayan oyunun başlangıç tarihini birçok oyuncu yakından takip etmiş ve oyunu ilk gününden itibaren ilgi ile oynamaya başlamıştır.

Her oyun sever takip ettiği yeni oyunların açılacağı tarihlerde oyunla ilgili yeni gelişmeleri merakla takip eder. Akıllara takılan en büyük soru ise oyunun sistem gereksinimlerinin ne seviyelerde olacağıdır. Her oyun için farklı kapasitelere sahip olan oyun gereksinimleri yeterli düzeyde sağlandığı durumda kesintisiz olarak yüksek ekran kalitesi ile oyunları oynamak fa mümkün olur. Assassins Creed Odyssey oyunu için de piyasaya çıkmasına kısa bir süre kala oyun gereksinimleri yapımcı şirket tarafından açıklanmış ve oyun severlere duyurulmuştur.

Assassins Creed Odyssey Minimum Sistem Gereksinimi

Assassins Creed Odyssey için istenen sistem gereksinimlerini sağlayarak oyuncular daha heyecanlı ve eğlenceli koşullarda oynamanın keyfini çıkartabilir. Oyuna giriş için istenen minimum sistem gereksinimleri;

 • AMD 6300 FX 3,8 GHz, Ryzen 3 işlemci
 • AMD Radeon R9 285 veya Nvidia GeForce GTX Ekran Kartı
 • 8 GB Ram
 • 46 GB Sabit depolama alanı
 • Windows 7, 8 ya da 10 İşletim sistemi ( 64 Bit)
 • 720 p Ekran Çözünürlüğü
 • Low değerde grafik ön ayarlaması

Minimum değerde istenen gereksinimler ile oyunu indirmek ve oyuna girmek mümkündür. Yeni nesil işlemci olarak adlandırılan AMD işlemci tercihi birçok oyunun da açılmasını kolaylaştırır. Windows 7 üzeri bilgisayarlarda 46 GB boş hafızaya sahip olarak minimum düzeylerde Assassins Creed Odyssey oyununu oynamak mümkündür.

Assassins Creed Odyssey Standart Sistem Gereksinimleri

Daha üstün düzeyde bir oyun keyfi yaşamak ve oyun esnasında problem yaşamamak için standart sistem gereksinimlerinin karşılanması önerilir. Assassins Creed Odyssey için önerilen standart sistem gereksinimleri;

 • AMD 8350 FX 4,0 GHz, i7 İntel Core 3770 3,5 GHz, İşlemci
 • AMD Radeon 290 X R9 veya Nvidia GeForce GTX 970 4 GB
 • 8 GB ve üzeri Ram
 • 46 GB depolama alanı
 • Windows 7, 8 ya da 10 işletim sistemi
 • 1080p ekran çözünürlüğü

Yeni nesil işletim sistemi AMD FX 4,0 ile Nvidia GeForce son yıllarda çıkartılan birçok oyunu karşılayabilecek özelliklere sahiptir.  Windows 7 ve üzeri işletim sistemi ile 8 GB ram ve üzerinde kapasiteye sahip olarak oyunu standart düzeylerde oynamak mümkün olur. Ekran çözünürlüğünün yüksek olması hem görüntü kalitesini iyileştiren hem de oyuncuyu memnun eden bir özelliktir.

 

 

 

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here