Battlefield 3 Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

0
872
views

Battlefield, çıktığı ilk günden itibaren herkesin ilgisini çeken ve oldukça popüler bir hale gelen bir oyundur. Çıkacağı duyurulduğu andan itibaren çeşitli videoları ve oyun resimleri paylaşılmış olup bekleyenleri daha da heyecanlandırmıştı. Oyun eli kelepçeli bir oyuncunun trende üzerinde olması ile başlıyor.  Eliniz bağlı bir şekilde düşmanlarla mücadele etmeli ve son vagona gidilmesi gerekli.

Ancak orda da yeni bir tutukluluk durumu ile karşılaşılıyor. Standart savaş oyunlarının aksine oldukça sürükleyici ve etkileyici bir oyundur. Oyunun amacı ise Avrupa’ya karşı tehditleri ortadan kaldırmak. Oyun oldukça başarılı olmasına rağmen bazı Battlefield 3 sistem gereksinimleri nelerdir söz konusu oluyor.

Gereksinimleri Nedir?

Battlefield 3 oyunu 28 Ekim 2011 tarihinde piyasaya çıkmıştı. Bilgisayar üzerinde ya da PlayStation gibi aletler üzerinden oyun platformlarında başarılı bir şekilde oynanan bir oyundur. Eğer bu oyunu bilgisayar üzerinden oynamak isterseniz öncelikle Origin adı verilen platforma kayıt yaparak üye olmanız gerekiyor ardından ise oyunu bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Oyun ise Dirextx uyum sorunu yaşatmaktadır.  Bu versiyonları desteklememektedir.

Oyunun Premium versiyonunda normal versiyona göre ek oyun paketleri ve 20 adet harita, 20 adet silah, 10 adet araç ve beraberinde 4 adet yeni oyun modu bulunmaktadır. Premium oyun sayesinde Premium üyeliğine sahip olarak oyun daha Sürükleyici bir hale getirilebilir. Bunun beraberinde ise sahip olduğu teknik özellikler sayesinde oyun daha iyi bir şekilde oynanır. Aynı şekilde Battlefield3 sistem gereksinimleri nelerdir ile daha iyi bir şekilde karşılaşılır.

Multiplayer Head Start Kit Özelliği

Bahsedilen bu özellik sayesinde bu savaş oyununa yeni başlayacak kişiler herhangi bir yeni başarı göstermeden önce bir takım bonus olarak hediye edilen 18 tane silah ve eklentisine aynı zamanda helikopter tarzı hava ve kara taşıtlarına ekstra kavuşmaktadır. Özletme bu özellik sayesinde henüz oyuna yeni başkasının Oyunun başında en iyi oyuncular arasına katılarak Veteran soldier unvanına sahip olursunuz.

Battlefield 3 Minimum Sistem Gereksinimleri

Battlefield 3 oyunu için mevcut gereksinimler şu şekildedir;

  • İşletim sistemi, Windows Vista yani 32bit ya da üzere olmalıdır. Bunun nedeni ise direktx uyum sorunu olmasıdır.
  • İşlemci, 2 GHz Dual Core ya da Althon X2 2.7 olmalı.  Ayni zamanda daha iyisi de olabilir.
  • RAM, 2 GB ve üzeri olmalı.
  • Hard Disk, 20 GB ve boş alan şeklinde olmalıdır.
  • Ekran kartı ise DirectX 10.1 uyumlu ya da NVIDIA GeForce 8800 GT ekran kartı olmalıdır. Bunun daha iyisi de olabilir.
  • Dirextx özelliği ise Directx 10.1 ya da daha üzeri sürümler şeklinde olmalıdır.

Yukarıda bahsedilen tüm veriler Battlefield 3 sistem gereksinimleri nelerdir için gerekli olan minimum düzeyi verileridir. Bu veriler gerçekleştiği takdirde ya da daha üst özellikler eklendiği takdirde oyunun performansı daha da artacak ve beraberinde oluşan sorunlar ortadan kalkacaktır.

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here