Bilgisayar Almadan Önce Bilinmesi Gerekenler

0
58
views
notebook bilgisayarlar
notebook bilgisayarlar

Bir sonra ki gün, bir önce ki güne göre gelişen bir teknoloji içerisinde bulunmamız nedeniyle günümüz şartlarında iyi bir bilgisayar almanın ne kadar zor olduğu bilinir. Hal böyle olunca da gündelik yaşantılar içerisinde kullanılabilir en iyi bilgisayar seçimleri için, gereksinimlere göre bilgisayar seçilmesi gerektiği unutulmamalıdır.

Her zaman alınmayan, yüklü paralar yatırılan bilgisayarlar konusunda yeni alımlar yapılırken iyi bir araştırma yapılır ve buna göre hareket edilir. Yeni bilgisayar almak istendiği zaman araştırmalarınızı internet üzerinden yapabileceğiniz gibi, internet dünyasında geniş bir bilgiye sahip olabilirsiniz. Ancak çok fazla kafa karıştırılmaması gerektiği de unutulmamalıdır.

bilgisayar modelleri
bilgisayar modelleri

Öğrenciyseniz, kendinize uygun bir bilgisayarın satın alınması makul olacaktır. İş dünyasında çalışan bireyseniz, bu konuda da iş yerinize getirip götürebileceğiniz, kullanımı gerçekten rahat olan bilgisayarların tercih edilmesi gerekir. Eğer evinizde kullanım gösterecekseniz ve eğlence dünyasında da bulunmak istiyorsanız, buna göre de farklı bilgisayar seçeneklerinden faydalanmalısınız.

Masaüstü mü Notebook mu Satın Almalıyım?

Masaüstü bilgisayar, kurulduğu yerde kullanılabilir olan bilgisayarlardır. Notebook ise bir nevi taşınabilir bilgisayar olarak Türkçemizde yerini aldığı gibi, işlevi de bu şekilde olan, pratik bilgisayarlardır. Her ikisine de aynı parayı yatırarak bilgisayar almak istediğinizde, masaüstü bilgisayarınız taşınabilir bilgisayara göre çok daha iyi performansa sahip olacaktır.

notebook bilgisayarlar
notebook bilgisayarlar

Burada dikkat etmeniz gereken nokta, size hangisinin yarayacağıdır. Hangisi işinize yarıyorsa, o kullanılmalıdır. Her zaman dışarıya çıkarma gibi bir gereksiniminiz, ihtiyacınız yoksa eğer, masaüstü bilgisayar en iyisi olacaktır.

Minibook Kimler Almalıdır?

Donanımsal yönden pek fazla seçimi olmayan bu bilgisayarların genel olarak RAM, işlemci ya da saklanabilir bellek depoları belli bir ortalamadadır. Bu nedenle donanımsal seçim yapma hakkınızın olmadığı bu bilgisayarlarda ucuzluk ve tasarım önemlidir. Ucuz olan ve tasarımı güzel duran bilgisayar, sizindir!

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here