Bilgisayar Bileşenleri

0
77
views
bilgisayar bilesenleri

Bilgisayar Bileşenleri

Yaşamakta olduğumuz devir teknoloji devri olur iken insanlar artık bilgisayarlara oldukça fazla yakın davranmaktadır. Geçtiğimiz dönemlere oran ile daha fazla kullanılan ve daha fazla evde yer alan bilgisayarlar, insanların hayatlarını kolaylaştırma da yardımcı olmaktadır. Bilgisayarlar sayesinde girebildiğimiz internet dünyasından da faydalanmakta ve sonuna kadar işlevlerinden yararlanmaktayız. Büyük küçük herkesin kullanmakta olduğu bilgisayarların aynı zamanda pek çok farklı bileşenleri de bulunmaktadır. Bilgisayar bileşenleri hakkında bilgi vermemiz gerekir ise temel olarak alttaki maddeleri sıralayabiliriz.

Temel Bilgisayar Bileşenleri

bilgisayar bilesenleriTemel olarak bilgisayarın hem düzgün çalışmasını hem de özelliklerini tam olarak yerine getirmeleri için gerekli olan bileşenler aşağıdaki gibidir.

Klavye-Mouse

Bilgisayar bileşenleri arasında vazgeçilmez öğeler olarak görülen klavye ve Mouse, özellikle masa üstü bilgisayarların zorunlu öğeleridir. Notebooklarda kullanımına gerek olunmayan ve kendisinden klavye Mouse a sahip olmak ile birlikte masa üstü bilgisayarlarda kullanılması zorunludur. Klavye aracılığı ile yazılar yazmakta Mouse ile ise istediğiniz her yere girip çıkabilmektesiniz.

Hoparlör

Müzik dinlemek sizin için bir tutku ise ve iş yaparken dahi müzik dinlemek istiyorsanız bilgisayarınızın bir hoparlörü olmak zorunda. Bunun yanı sıra bilgisayardan film ve dizi izlemek için veyahut oyun oynamak için de hoparlöre ihtiyacınız olmaktadır. Hoparlör sayesinde bilgisayardan tüm sesleri duyabilirsiniz. Klavye ve Mouse da olduğu gibi hoparlörde masa üstü bilgisayarlara sonradan takılan bileşenlerdir. Diz üstü bilgisayarlarda ise hoparlör özelliği kendisinde bulunmaktadır.

Kamera

Bilgisayar ve internet sayesinde bir başka kişi ile canlı ve görüntülü olarak görüşmek istiyorsanız kamera ihtiyacınız olacaktır. Artık bilgisayar bileşenleri arasında temel öğeler arasında yer alan kameralar bilgisayar alınır iken sizlere yanında sunulmaktadır. Bilgisayar bileşenleri hakkında daha detaylı bilgi almak için http://bilgisayarmakaleleri.com/ adresinde ki diğer yazılara göz atabilirsiniz.

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here