Bilgisayar Bileşenlerinin Görevleri

0
55
views
Bilgisayar Bileşenleri

Bilgisayar Bileşenlerinin Görevleri

Teknolojinin en güzel unsurlarından biri olan bilgisayar, birçok kişide merak uyandırıyor. İnsanlar kullandıkları bilgisayarın bileşenlerini, donanımını merak ediyor. Kullanımı sağlayan parçaların neler olduğunu, ne işe yaradıklarını öğrenmeye çalışıyor. Böylece herhangi bir arız söz konusu olduğunda sorunun neden kaynaklandığını bile bilebiliyor. Bilgisayar bileşenlerinin özelliklerini öğrenerek sahip olduğu bilgisayarın onun ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli olup olmadığını anlamaya çalışıyor. Bilgisayar bileşenlerinde her parçanın üstün özelliklerde olması daha hızlı ve sorunsuz bir kullanım sağlıyor. Bilgisayar almaya karar veren kişilerin bunlara dikkat etmesi gerekiyor.

Bilgisayar Bileşenleri

Her Parça Önem Taşıyor

         Bilgisayar düzeneği oldukça farklı bir sisteme sahiptir. Üstün teknoloji ürünü olan bilgisayarların herkes tarafından çok iyi bilinmesi mümkün değildir. Bugün birçok kişi bilgisayar kullanmasına rağmen bilgisayar bileşenleri hakkında bilgi sahibi değildir. Hatta bilgisayar terimlerinin ne anlam ifade ettiğini bilmemektedir. Bilgisayar konusunda iyi bir seçim yapmak ve işimize yarayacak bir bilgisayar sahibi olmak için her unsur hakkında biraz bilgi sahibi olmak gerekir.

Temel bilgisayar bileşenlerinde dikkat edilmesi gereken bilgisayar donanımıdır. Donanım, bilgisayarı oluşturan elektronik ve mekanik parçalara verilmiş en genel isimdir. Bilgisayara giriş birimleri klavye, fare ve scanner; işlem birimleri bellek, Ram, Rom, FDD, HDD; çıkış birimleri ise yazıcılar, ses çıkışı, ekran, iletişim birimleri, modemler ve eternet kartlarıdır.

Bir bilgisayarı kurmak istediğimizde bilmemiz gereken bilgisayar bileşenleri kasa, klavye, fare, ekranlar, ana kartlar, mikroişlemciler, ekran kartları, bellekler, sabit diskler, disket ve disket sürücüleridir. Bilgisayar bileşenlerinin her birinin farklı görevleri vardır. Bilgisayarın çalışması için gerekli olan tüm parçaları bir araya toplamak, bilgisayarın elektrik ihtiyacını karşılamak ve sistemin soğutulmasını sağlamak kasanın görevidir. Aynı zamanda da içerisindeki bilgisayar bileşenlerini dış etkenlerden koruyan bir kutu görevindedir.

Bilgisayarda her parçanın ayrı bir görevi vardır ve hepsi oldukça önemlidir. Bilgisayardan en iyi şekilde yararlanabilmek için bilgisayar bileşenleri hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. http://bilgisayarmakaleleri.com/bilgisayar-urunleri bu konu çok iyi bir yardımcı olacak ve bilgisayar konusunda iyi bir donanıma sahip olmanıza olanak sağlayacaktır.

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here