Bilgisayar Bilgileri

0
62
views

Bilgisayar Bilgileri

Ülkemizde 2000’li yıllarda internetin sivil kişilere satılmasıyla İnternet ve Bilgisayar bilgileri paralel bir büyüme kazanmıştır. 2000’li yıllarda kaynaklar kısıtlı olduğu için ilk aşamada kaynaklar Üniversiteler tarafından yaratılmıştır. Özellikle 12 Nisan 1993 tarihinde Türkiye’de ilk internet deneyiminin ODTÜ’den Hollanda’ya bağlanması ileriki yıllarda ODTÜ’yü Türkiye çapında önemli bir bilişim merkezi haline getirerek “.tr” uzantılı domain satışını sağlamıştır. 94’de Ege Üniversitesi, 95’de Bilkent ve Boğaziçi Üniversitesi ve 96 Şubatında İstanbul Teknik Üniversitesinin internete erişmesiyle internet ve bilgisayar bilgileri giderek artmaya başlamıştır.
Şu anda ise Türkiye’de resmi rakamlarlarca nüfusun %36,9’u 26.500.000 kişi kayıtlı internet kullanıcısıdır.

bilgisayar bilgileri

Bilgisayar Kullanımı ve Bilgisayar Bilgileri Kitapları

Yeni oyunların, grafiklerin ve teknolojilerin gelişmesiyle ve ülkemizde Mynet gibi anında haber, Tr.net, Ekşisözlük gibi siteler de sosyal ortam oluşturmaya çalıştı ve başarılı oldular. İnsanlar medyanın üstüne düşmesi ve Bilgisayar teknolojilerini merak ederek bilgisayar almaya başladılar. Bilgisayar konusunda kaynak olmadığı için insanlar bilgisayar bilgileri hakkında kaynaklar aramak için harekete geçtiler.

Bilgisayar kursları giderek artmaya başladı. İnsanlar sadece Bilgisayar bilgileri ile ilgilenmeyip daha derine inerek bu işi kendilerine meslek edindiler. Birçok kişi Bilgisayar bilgilerini tamamladıktan sonra artık kurslar bu işi kendilerine meslek edinmek isteyenler için özel bölümler oluşturdu. Kursların tasarımsal ve programcılık olarak ikiye ayrıldı. Tasarımsal olarak ilerleyenler Photoshop ve benzeri grafik araçlarını kullanırken Programcılık alanında uzmanlaşmak isteyenler ise daha çok C, C#, ASP veya PHP gibi programlama dillerinde kendilerini geliştirmeye tercih ettiler.

Yalnız kitaplar gibi kurslarda ilk mertebede çok pahalıydı. Kitaplar ve kurslar çok pahalı olunca alternatifi bu sefer İnternet yaratacak ve Bilgisayar bilgileri ve dersleri internette yayınlanarak herkesin öğrenmesi sağlanacaktı. Daha detaylı bilgi almak istiyorsanız http://bilgisayarmakaleleri.com/bilgisayar-urunleri adresini ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here