Bilgisayar Hayatımızın Her Alanında

0
33
views
Bilgisayar Hayatımızın Her Alanında
Bilgisayar Hayatımızın Her Alanında

Teknoloji denildiğinde ilk aklımıza gelen galiba bilgisayar oluyor. Her ne kadar teknoloji bilgisayar ile başlamamış olsa da, hayatımızın genelinde yer alıyor oluşu ve tüm ihtiyaçlarımıza çözümü bilgisayar aracılığı ile gideriyor olmamız, diğer teknolojik gelişmeleri biraz geri plana atmamıza nedendir.

Bilgisayar yalnızca klavye, monitör ve kasadan ibaret değildir elbette. Kullanımda bulunduğumuz pek çok araç ve gereçte günümüz bilgisayar teknolojisi bulunuyor; buzdolabından akıllı fırınlara, arabalardan akıllı telefonlara kadar hemen hemen her üretimde bilgisayar elimizin altında.

Bilgisayar Hayatımızın Her Alanında
Bilgisayar Hayatımızın Her Alanında

Geleceğin Bilgisayarları Nasıl Olacak?

Biz, yinede konumuzun aslına dönecek ve kişisel bilgisayarları irdeleyecek olursak; kişisel bilgisayarların özellikle son yirmi yıl içerisinde hem boyutlarının küçüldüğünü hem de özeliklerinin daha da arttığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Teknolojinin sürekli gelişimi ve hızı, aklımızın alamayacağı şekilde yarınların bilgisayarları ile tanışacağımıza işarettir. Yarının bilgisayarlarında neler olacak bunu kestirmemiz biraz zor olsa da, yirmi yıl önce taşımakta zorlandığımız ekranların bile bugün ne kadar hafiflediğini görmemiz, bilgisayar hakkında yeni ufukların oluşacağını açıkça göstermektedir.

İnternet gibi sınırsız bir olanağı da kendisine destek alan bilgisayar ile dünya parmaklarımızın arasında kalırken, yalnızca ihtiyaçlara kesintisiz ulaşım olanağı da bir kazanım olmakla kalmıyor, en son faydasına kadar yararlanacağımız bir özellik de taşıyor. Geçmiş yıllara nazaran bugün bilgisayar olmayan ev olmadığı gibi, sürekli artan rekabetle birlikte dilediğiniz özellikleri barındıran bilgisayarlara ekonomik fiyatlarla sahip olmak da gayet mümkün. Sınır tanımayan bir gelişme ile sürekli yenilenen bilgisayarlar, yenidünyanın vazgeçilmez cihazları olarak hayatımız boyunca her alanda yerini alacak gibi görünüyor.

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here