Bilgisayar Terimleri Hakkında

0
84
views

Bilgisayar Terimleri Hakkında

 

Bilgisayarın abaküs ile başlayan macerası kocaman oda boyutunda bir sistemin yapılmasıyla devam etti, şimdi ise bilgisayar hayatımızın her anında yanımızda taşıdığımız çanta boyundaki ebatlarıyla en yakın yardımcımız. Bu çanta boyu notebook modelleri her geçen gün yeni ürünler ile artış göstermektedir. Bilgisayar nedir biliyor musunuz,  üzerine bilgi girişi yaptığımız bilgileri alan, saklayan, işleyen, tekrar çıkaran bir cihazdır. Biz bu bilgilere ise bilgisayar terimleri ile veri diyoruz.

 

Evet,

Bilgisayar Terimleri Hakkında
Bilgisayar Terimleri Hakkında

bilgisayar terimleri artık hayatımızın çoğu alanında kullandığımız bilgisayar terimleri, onun bir dili var ve bizler onunla o kadar içli dışlıyız ki artık bu dilden konuşur olduk. Nedir peki bu bilgisayar terimleri, aslında sayıları oldukça fazla, koca bir terimler sözlüğü var desek yanılmış olmayız. Ama örnek vermek gerekirsek artık bizler upload, url, browser, virus, basic ve daha sayamadığım yüzlerce terim, artık hayatımızda ve biz bilgisayarla artık bu dilden konuşuyoruz.

 

Notebookların hayatımızdaki yeri ne durumda?

 

Artık bilgisayar notebook modelleri ile daha çok tercih ediliyor. Bunun nedeni tabi ki insanların yoğun iş temposuna ayak uydurabilmek adına artık bütün işlemlerini üzerinden yaptıkları bu cihazlardan uzak kalmak istememeleridir. Artık istedikleri yerden veri alışverişi yaptıkları bu cihazlar insanların iş ortamı, ev ortamı, açık alan neresi olduğu fark etmeden yanlarından ayırmadıkları dostları oldu. Bilgisayar hayatı kolaylaştırdığı gibi kendine hayli azımsanmayacak bir müdavim kitlesi kazanmıştır.

 

Notebook depo vazifesi görerek kullanıcısının tüm verilerini istediği anda ona sunmak için içinde saklar. Böyle bir alışkanlığın günümüz şartlarında yerinin doldurulabilmesi kolay görünmüyor. Sizlerde bilgisayarı yakından takip eden ve onun gelişimleri ile yakından ilgilenen bir kesimi mi oluşturuyorsunuz? O zaman müdavimi olacağınız bu adresi bilgisayarmakaleleri.com alışkanlıklarınız arasına almaya başlasanız çok iyi edersiniz.

 

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here