Bilgisayar ve modelleri hakkında gerekli bilgiler

0
34
views

Bilgisayar ve modelleri hakkında gerekli bilgiler

 

Bilgisayar son yıllarda yaşamımıza öyle bir girdi ki tüm yaşamımız alt üst oldu. Bu alt üst kavramı genellikle iyi anlamda yaşamımıza etki sundu. Bilgisayar modelleri ile bu yaşamının değişiklikleri ise çok değişik pozisyonlar olarak değerlendirilir. Öncelikle bilgiyi ulaşma konusunda bize çok pratik imkanlar sunmuş oldu. Bu imkan vasıtası ile arama motorları ile istediğimiz bilgiye anında ulaşabiliriz. Bu imkan bizi ansiklopedi zahmetinden de kurtarmıştır. Eskiden ansiklopedilere verilen paraları düşünürseniz ne derece haklı olduğumu göreceksiniz. Bunun yanında ansiklopedilere yer açma sıkıntısı da ortadan kalkmış oldu.

 

Bilgisayar ve modelleri hakkında gerekli bilgiler
Bilgisayar ve modelleri hakkında gerekli bilgiler

Bir başka avantajı ise her türlü ortam da çalışma imkanı sağlayabilmesidir. İster evde ister iseniz işte veya bir lokantada her yerde bu çalışma imkanımız dizüstü bilgisayarlar ile mümkün hale gelmiştir. Artık yıllardır kullandığımız masa üstü bilgisayarların yerini laptop çeşitleri almıştır. Küçük veya büyük laptop çeşitleri ile her ortamda bilgisayar ile yapılacak işlerimiz gecikmeden yapılabilmektedir. Bu neden ile laptop her daim yanımızda taşıdığımız bir parçamız haline gelmiştir. Çünkü her noktadan internete bağlanma fırsatı bizi bu konuda zorlamaktadır.

 

Dizüstü bilgisayarların tercih edilme sebepleri nelerdir?

 

Dizüstü bilgisayar modelleri bu pratik kullanımı ile çok tercih edilir oldu. Çünkü masa üstü bilgisayara bağlı olmak zorunluluğunu ortadan kaldırmış oldu. Masaüstü bilgisayarlar sabit olduğundan bulunduğu ortam dışında çalışamazdık. İşte bu masa üstü zahmetinden bu fırsatlar sayesinde kurtulmuş olduk.

 

Laptop ve dizüstü model çeşitleri alışkanlık yapınca masa üstü bilgisayar fiyatları ise doğal olarak düşmüş oldu. Çünkü yeni bilgisayar ihtiyacı olanlar bu noktada artık masa üstü çeşitlerine ilgi göstermez oldular. Bu durum diğer bilgisayar modellerinin bir miktar fiyatını artırmıştır. Bilgisayar fiyatları artık eskisi gibi çok yüksek fiyata satılmamaktadır.

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here