Bilgisayar Zekâsı

0
62
views
Bilgisayar Zekâsı

İlk icat edildiği günden bu yana ışık hızında yol kat eden Bilgisayar, tüm dünyayı ve evreni gözler önüne seren bir ekran. İnsan kadar akıllı ama aslında insan aklının bir icadı. Bugünlere geldiği noktaya bakıldığında inanılmaz bir şekilde geliştiği açıkça görülüyor. Bilim, tıp, matematik, iş ve günlük hayat gibi konuları pratikleştiren, neredeyse tüm sistemler için gerekli olan bilgisayar, dünya için vazgeçilmez bir hale geldi.

Bilgisayar Zekâsı
Bilgisayar Zekâsı

Aklınıza gelebilecek her sektör ve konu için bilgisayara ihtiyaç var. Bilgisayar olmasaydı bilgilerin depolanması için uçsuz bucaksız bir evrak yığını, şehirler kadar büyük depolar gerekirdi. Aynı zamanda da bunları takip etmesi için yüzlerce insan. Her halde aranılan bir bilginin bulunması aylar sürerdi.

Bilgisayar Hayatı Pratikleştirdi

Tüm bilgiler elimizin altında ve istediğimizi anında bulabiliyoruz. Zaman kaybı olmadan ya da efor sarf etmeden. Üstelik bir çırpıda yapamadıklarımızı yapıyor ve bilmediklerimizi de öğretiyor. Bilgisayar bir internet bağlantısıyla, tüm dünyayı ayaklarımızın altına seriyor.

Sayısız avantajı ve kolaylığı bir arada sunan bilgisayarları bugün cebimize sığacak hale getirdik. Masadan aldık, diz üstüne koyduk. Sonra tablet haline getirdik derken cebimize girecek kadar küçülttük.

Bilgisayar teknolojisinin bu kadar hızlı gelişmesini, bize sunduğu avantajlara ve teknoloji merakımıza borçluyuz. Yakında 3D ya da simülasyon özellikli bilgisayar devrimine geçecekmişiz gibi görünüyor. Gelecekte bilgisayarın neye benzeyeceğini şuan bilmiyoruz ama şaşırtmayacağı kesin.

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here