Bilgisayardan Whatsapp’a Nasıl Girilir?

0
2993
views

Bilgisayardan Whatsapp’a Nasıl Girilir?

Whatsapp artık kolay bir şekilde bilgisayardan girilebilen bir uygulamadır. Bilgisayardan whatsapp uygulamasına girmek için http://web.whatsapp.com adresine girmeniz gerekir. Bilgisayardan uygulamaya girmek için tarayıcı yeterlidir. Çünkü sistem tarayıcı ile çalışır. Bu sayede telefondan whatsapp kullanılırken aynı zaman da bilgisayardan da açılır. Bu uygulamanın en iyi yanı bilgisayarda zaman geçiren kişilerin aynı zaman da telefona da bağımlı kalmasına gerek olmamasıdır. Telefon klavyesine oranla bilgisayardan daha kolay yazı yazılabilir. 

 

Çalışmasını Sağlayan Cihazlar Hangileridir?

  • Android
  • Windows Phone
  • BlackBerry 
  • Nokia’nın S60

Cihazlarında uygulama sorunsuz bir şekilde çalışır. 

 

Nasıl Kullanılabilir?

Bilgisayardan Whatsapp uygulamasını açmak için öncelikle telefona Whatsapp uygulamasının son sürümünün güncellenmesi gerekir. Güncelleme işleminin tamamlanmasının ardından Whatsapp açılarak menü kısmına giriş yapılır. Whatsapp web kısmına giriş yapıldığında kamera açılarak kod okutulması istenir. Bilgisayardan https://web.whatsapp.com/ adresine girilmesi gerekir. Bu kısımda QR kodu çıkar. Telefonda açılan kamera kısmına QR kodunun okutulması gerekir. Bu işlemlerin tamamlanmasının ardından bilgisayardan hesap açılmış olur. 

 

Telefondaki Whatsapp ile Bilgisayardan Açılan Whatsapp Arasında Hangi Farklar Vardır?

Her ikisi de aynı mantığa sahip olan ürünlerdir. Telefondan mesaj geçmişinin, resimlerin, seslerin ya da videoların görüldüğü gibi bilgisayardan da aynı şekilde görülür. Gelen mesajlara bilgisayar üzerinden de cevap verme imkânınız bulunur. Bilgisayar üzerinden de fotoğraf ya da dosya gönderme özelliği vardır. Web kamerasının kullanılması durumunda karşı tarafa fotoğraf gönderme durumunuz olur. Bilgisayarda bulunan bir görselin karşı tarafa gönderilmesi durumu da vardır. Ancak mesajların silme işlemi bilgisayar üzerinden yapılmaz. Mesajlar ancak telefondan silinir. Telefon üzerinden silinen mesajlar bilgisayardan da aynı anda silinmiş olur. 

 

Bilgisayardan Whatsapp Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Bilgisayar üzerinden whatsapp açmanın en iyi yönü masa üstünde bildirimlerin etkin bir hale gelmesidir. Bu sayede gelen mesajların anında görülerek cevaplanması durumu mümkün olur. Sağladığı avantajlardan bir diğeri de paylaşılan görsellerin bilgisayara otomatik olarak kaydedilebiliyor olmasıdır. 

 

Bilgisayardan Whatsapp Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Eğer bilgisayardan Whatsapp kullanırken oturumun sürekli açık kalmasına neden olan seçeneğin işaretlenmesi durumunda Whatsapp sürekli olarak açık kalır. Sekmeyi sonradan kapatsanız da Whatsapp açık kalmaya devam eder. Ancak açık kalması için gerekli olan kısmın daha sonra kapatılması durumunda beş dakika içerisinde bilgisayardan hesap kapatılır. Kendi bilgisayarınızı kullanmıyorsanız, bir başkasının bilgisayarından giriş yaptıysanız o zaman çıkış yap kısmını tercih ederek kullanmanız en doğru yöntem olur. Herhangi bir sorun yaşamanız durumunda da telefonunuzda yer alan tüm cihazlardan çık seçeneği tercih edilerek bilgisayarda açık olarak bulunan oturumun kapatılması sağlanır. 

 

Bilgisayardan Giriş Yapılamamasının Nedeni Nedir?

Eğer izlenmesi gereken yöntemleri uygulayamıyorsanız o zaman ya hesabınız henüz aktif olmamış demektir ya da henüz güncelleştirilme yapılmamış demektir. Aynı zaman da herhangi bir aksiliğin yaşanma olasılığı da vardır. 

 

Telefon Olmadan Bilgisayardan da Whatsapp Kullanılabilir Mi?

Telefon olmadan da bilgisayar üzerinden direk olarak Whatsapp uygulamasın giriş yapılma imkânı vardır. Bunun için Whatsapp uygulamasının direk olarak bilgisayara indirilmesi gerekir. Ancak bu şekilde uygulamanın kullanılması diğer kullanım şekline oranla çok da güvenli değildir. Çünkü uygulama hem telefondan hem de bilgisayardan açıldığı zaman her iki kısımdan da yönetim yerine getirilebilir. Bu da uygulamanın daha güvenli bir şekilde kullanılmasına yardımcı olur. Aynı zaman da bilgisayarda işinizin bitmesi durumunda telefonunuzdan mesajlaşmaya devam etme imkânına sahip olursunuz. Bu nedenle her iki cihazda da Whatsapp kullanımı daha doğrudur. 

 

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here