Call Of Duty Warzone Sistem Gereksinimleri

0
1137
views

Call of duty warzone kelime anlamı olarak görev çağrısı warzone demektir. Call of duty warzone 10 Mart 2020’de piyasaya sürülen ücretsiz bir Battle Royale video oyunu olup oldukça ilgi görmüştür. Oyunun yayıncısı Activision’dur. Call of duty serisinin en yeni oyunudur. Oyun senaryo ve çoklu oyuncu içeriği ile beğeni toplayarak milyonlarca kişinin oynadığı bir video oyunu olmuştur.

Call of duty warzone, modern warfere olduğundan sürekli video oyunu oynayan ve bilgisayarında modern warfere bulunanlar için 15 ile 25 GB arası bir güncelleme yapılarak oynanmaya başlanabilir. Ancak bilgisayarında modern warfere olmayan ve yeni başlayacak olanlar için 80 ile 100 GB arası bir indirme yapmak gerekecektir.

Call Of Duty Warzone İçin Minimum Sistem Gereksinimleri

Oyunu piyasaya süren yazılım şirketinin önerdiği minimum gereksinimlerin bilgisayarınızda ya da oyun konsolunuzda bulunması yeterli olacaktır. Oyunu keyifli bir şekilde indirip oynayabilmeniz için bulunması gereken minimum gereksinimlerin başında işletim sisteminizin oyuna uygun olması geliyor. İşletim sisteminizin Windows 7 64 bit ya da Windows 10 64 bit olması gerekiyor. İşlemcinizin İntel Core i3 4340 veya AMD FX 6300 olmalıdır.

Bilgisayarınızda 8 ya da 12 GB Ram kullanılabiliyor olması gerekiyor. Ekran kartınız NVIDIA GeForce GTX 670 2 GB/GTX 1650 4 GB veya AMD Radeon HD 7950 ve depolama alanınızın da 175 GB olması gerekiyor. Oyunu piyasaya süren firmanın oyunun rahat oynanabilmesi için gerekli olan minimum sistem gereksinimleri bunlardır. Bu özelliklerde olmayan bilgisayarlarda oyunun oynanamayacağı belirtilmiştir.

Call Of Duty Warzone Nasıl Oynanır?

Call of duty warzone oynayabilmeniz için öncelikle oyunu indirmeniz gerekiyor. Oyunu Battle.net, Playstation Store, Xbox Store üzerinden ücretsiz indirebiliyorsunuz. Sizin için uygun olan bir siteyi seçerek oyunu bilgisayarınıza indirin. Elbette oyunu ücretsiz olarak indirip oynayabilmeniz için yukarıda sıraladığımız gereksinimlere sahip olmanız gerekiyor. Call of duty warzone’u herkes klasik bir BR uygulaması sanıyordu. Ancak oyun piyasaya sürüldüğünde görüldü ki oyun içerisinde 2 farklı seçenek bulunuyor. Bunlardan ilki Battle Royale, bu oyunda 150 oyuncu takımlar halinde karşı karşıya geliyor ve en son hayatta kalan oyunun kazananı oluyor.

İkinci oyun seçeneği Plunder, bu oyunda da yine 150 oyuncu takımlar halinde yarışıyor. İlk oyundan farklı olarak ölenler tekrar tekrar dirilip oyuna devam edebiliyor. Bu oyundaki amaç yarım saat içinde haritanın dört bir yanında turlayarak 1 milyon dolar para toplamaktır. Eğer takımlardan biri 30 dakikadan önce 1 milyon doları toplarsa parası 2 katına çıkıyor. Maç sonunda en çok parayı toplayıp kaçıran takım oyunun galibi oluyor.

Call Of Duty Warzone Detayları

Call of duty warzone oyununun ilgi çekici olan oyunu ikinci oyun olan Plunder’dir. Klasik video oyunlarına göre çok daha farklı ve ilgi çekicidir. Oyunda bulunan 150 kişi 3’erli gruplar halinde takım oluyor ve uçak ile haritanın farklı yerlerine dağılıyor. Silah ve ekipmanlarınızı alıp harita içerisinde para ararken içinde bulunduğunuz gaz bulutu daralıyor ve diğer takım oyuncularını öldürerek ilerliyorsunuz. Gruptan bir oyuncunuz öldüğünde onu para karşılığı tekrar oyuna davet etmeniz gerekiyor. Ölen oyuncu uçakla tekrar haritanın istenilen bölgesine gelip paraşütle dâhil oluyor. Eğlenceli ve heyecanlı bir oyun sunuluyor.

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here