Cyberpunk 2077 Sistem Gereksinimleri

0
618
views

Oyun severlerin beğenerek oynadığı Cyberpunk 2077 oyunu klasik bir rol yapma oyunundan daha fazlasını vaat ediyor. Özellikle vaat ettiği görsellik ile oyun severlerin gönlünde taht kuran bu oyun 2077 yılında yaşanan hikâyeleri anlatıyor. Bir rol yapma oyunu olan Cyberpunk 2077 oyununda oyuna bir asker olan kahramanımızın gözünden başlıyoruz.

Bu oyun aynı zamanda 2077 yılında kullanılması muhtemel teknolojileri de bizlere tanıtıyor. Oyun bu kısmı ile bir bilim kurgu hikâyesinden çıkmış gibi görünüyor. Gerek grafikleri gerekse de hikâyesi ile dikkat çeken oyunun bilgisayarlarda ya da diğer platformlarda oynanabilmesi için gereken sistem niteliklerini karşılamak gerekiyor.

Cyberpunk 2077 Destekleyen Ekran Kartları

Öncelikle her ekran kartının bu oyunu desteklemediğini ifade etmekte yarar var. Aynı zamanda bu oyunu oynamak için bilgisayar alacak olan müşterilerin alacakları bilgisayarın sistem özelliklerini bilmesi gerekiyor. Eğer alacakları bilgisayar gereken ekran kartı değerlerini karşılamıyor ise söz konusu bilgisayarda oyunları oynamak mümkün olamayabilir.

Genel olarak Nvidia ve AMD ekran kartları ile oynanan oyun aynı zamanda bu modellerin bazı alt türlerini desteklemiyor. Genellikle Nvidia GTX 1060 seri ekran kartları ideal olarak niteleniyor. Bunun yanında AMD ailesinden RX 590 modeli de oyunu destekleyen ekran kartları arasında yer alıyor. Oyunun performansında kayıplar yaşamamak için iyi bir ekran kartı satın almak gerekiyor.

Cyberpunk 2077 Fiyatı

Özellikle son yıllarda genç nesilin beğeni ile oynadığı bu tür oyunların fiyatları da pek düşük olmuyor. Steam ortamından indirilen bu oyunun liste fiyatı 249 TL olarak belirlenmiş durumda. Birçok müşteri fiyatlarına bakmadan bu oyunu satın alarak oyun deneyimini en üst seviyeye çıkarıyorlar.

Night City şehrinde geçen ve gerçek bir rol yapma oyunu olarak oyun severlere oyunda güç, ihtişam yaşamalarını sağlayan bu oyunun fiyat olarak yüksek olmasına rağmen beğeni ile oynanabildiğini ifade etmek mümkün.

Cyberpunk 2077 PS4

Cyberpunk oyunu genel olarak farklı platformlarda çalışabiliyor. Aynı zamanda bu oyunun bilgisayar dışında nintendo, Xbox gibi farklı platformlarda oynanabildiğini ifade etmek mümkün. Her platformun sistem gereksinimleri de değişebiliyor. PS4 platformunda kanun kaçağı olan asker V nin maceralarına ortak olabilirsiniz.

19 Kasım tarihinde PS4 için kullanılabilir sürümü yayınlanan oyunun meraklıları oyunu bilgisayarlarında oynamak için sabırsızlanıyorlar. İsteyen kullanıcılar PS5 oyun konsolunda da bu oyunu oynamak için oyunu satın alabilirler.

Cyberpunk 2077 Minimum Sistem Gereksinimleri

Cyberpunk 2077 minimum sistem gereksinimleri genel olarak bilgisayarların tamamında oynanmaya müsait şekildedir. En düşük işletim sistemi olarak Windows 7 işletim sistemi öneriliyor. Tavsiye edilen işlemci olarak ise intel core i5-370K ya da AMD işlemcilerin FX-8310 modeli tavsiye ediliyor. Nvidia GTX 780 veya AMD Radeon RX 470 ekran kartları ile bu oyunu oynayabilmek de mümkün. Aynı zamanda çeşitli görsel yazılımlar ile oyunun desteklenmesi söz konusu.

Oyunu hafızaya alabilmek için 70 GB bellek yeterli oluyor. Çalışması için gerekli minimum bellek ise 3 GB olarak lanse edilmiş durumda. Oyun severlerin daha iyi bir oyun deneyimi için bilgisayarlarının özelliklerini arttırmaları gerekiyor. Buna rağmen oyun diğer oyunlara göre daha düşük sistem gereksinimleri gerektiriyor.

 

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here