Cyberpunk 2077 Sistem Gereksinimleri

0
1342
views

Online oyunların beğenisine sunulan yeni oyunlar arasında Cyberpunk 2077 oyunu da yer alıyor. Yeni piyasaya çıkacak olan oyun şimdiden birçok oyun sever tarafından merakla bekleniyor. Dört gözle oyunu bekleyen oyun severler oyun için istenecek sistem gereksinimlerini de şimdiden merak ediyor.

Cyberpunk 2077 Rol Yapma Stratejili oyun

Rol yapma oyununu sevenler için birçok farklı oyun seçeneği bulunuyor. Bilgisayar üzerinden kesintisiz oyun oynama seçeneği sunan rol yapma oyunları hem karakterin güçlendirilebilmesi hem de ilerlemeli oynanabilmesi nedeni ile sıklıkla tercih ediliyor. Sistem gereksinimleri için gerekli olan ihtiyaçların karşılanması ile de kesintisiz ve üst düzey zevk alarak oyunu oynamak mümkün olabiliyor.

Polonyalı oyun şirketi olan CD Project RED yeni geliştirdiği oyun olan Cyberpunk 2077 ile oyuncuların oldukça beğeneceği yeni bir oyunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Tam net açıklanmayan gereksinimler için de oyunculardan birçok fazla tahmin geliyor. Standart kapasitelerin yeterli olacağı söylenen oyun 16 Nisan 2020’de oyun severler ile buluşmaya hazırlanıyor.

Cyberpunk 2077 Minimum Sistem Gereksinimleri

Oyunu tadında oynamak için gerekli olacak minimum gereksinimler;

 • İ5 İntel Core 3.3 GHz ya da AMD 8320 FX işlemci
 • 8 Gb ve üzeri RAM
 • 70 GB boş hafıza
 • AMD Radeon 380 R9 veya Nvidia GeForce GTX 2GB ekran kartı
 • Windows 7 ve üzeri işletim sistemi ( 64 bit )
 • 720p ve üzeri ekran kartı

Cyberpunk 2077 oyununu oynamak için yeterli olacak gereksinimler son derece basit sınırlarda yer alıyor. Yeni neslin sıklıkla tercih ettiği ve güven veren Nvidia GeForce GTX ekran kartı ile oyuna hızlı giriş yapmak mümkün olabiliyor. Tahminler doğrultusunda belirlenen minimum sistem gereksinimlerinin oyun piyasaya çıktığında da aynı şekilde oyun severlere duyurulması bekleniyor.

Cyberpunk 2077 İçin Önerilen Sistem Gereksinimleri

Henüz piyasaya çıkmasa bile birçok kullanıcı ve oyun uzmanı tarafından Cyberpunk 2077 oyununa ait sistem gereksinimleri tahmin edilebiliyor. Son teknoloji hafıza güçlendiriciler ve bilgisayar donanımları ile hem Cyberpunk 2077 hem de birçok online rol yapma oyununu yüksek seviyede çalıştırmak mümkün olabiliyor. Cyberpunk 2077 için tahmin edilen ve önerilen sistem gereksinimleri;

 • İ5 İntel Core 3.4 GHz ya da AMD Ryzen R5 İşlemci
 • 16 GB RAM hafızası
 • 70 GB boş hafıza
 • AMD Radeon Vega ya da Nvidia GeForce GTX ekran kartı
 • 1080p ekran çözünürlüğü

Son teknoloji bilgisayarlarda bulunan i serisi işlemciler ile artık birçok programa kolayca erişim sağlamak mümkün olabiliyor. Cyberpunk 2077 için de muhtemelen gerekecek olan sistem gereksinimleri i5 işlemci olacak gibi görünüyor. Oyuna kesintisiz devam etmek ve bilgisayarı zorlamadan uygulamayı kullanmak için bu özelliklerin yeterli olabileceği düşünülüyor.

Cyberpunk 2077 Oyunu Nasıl Bir Dünyada Geçiyor?

Daha önce sürdüğü oyunlar ile kullanıcılardan beğeni alan CD Project, Cyberpunk 2077 oyunu ile de aynı başarıyı yakalamayı hedefliyor. Oyun dünyası olan Night City tasarımının Kaliforniya bölgesine ait olduğu belirtiliyor ve bu düzlemde oyunculara son derece distopik bir dünya sunuluyor. Oyun içerisinde bilgisayar korsanları, çeteler, yolsuzluk çeteleri, kurumsallaşmış dev suç örgütleri gibi birçok farklı gurubun yer aldığı bir topluluk oyuncuları bekliyor.

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here