Dizüstü Bilgisayar mı, Tablet mi?

0
30
views
Dizüstü Bilgisayar
Dizüstü Bilgisayar

Çoktandır hayatımızın olmazsa olmazları arasına yerleşen bilgisayarlar, günden güne geliştirilerek çağ atlamaya devam etmekte. Henüz konuya adapta olamamış aile büyükleri bu işe bir anlam veremese de bilgisayarlarla yapılan günlük işler çok fazla. Örneğin en basitinden birçoğumuz gazeteyi büfeden almayı bıraktı bile. Ya da sokağa çıkmadan önce hava durumuna bakmak veya dışarda zaman geçireceğimiz yeri önceden görmek rutin alışkanlıklar haline geldi.

Dizüstü Bilgisayar
Dizüstü Bilgisayar

Tabletler Geliştikçe

Hele de her yere rahatça taşınabilen tabletler çıktığında birçok aktif internet kullanıcısının imdadına adeta bir can simidi gibi yetişti. İnsanların birbirleriyle olan aktif iletişimlerini olumsuz etkilese de, özellikle de çalışmalarını bilgisayar üzerinden yapanlar için tabletler büyük kolaylıklar vadediyor.

 

Android Telefonların Tabletlerden Farkı

Tablet
Tablet

En azından içerisinde kocaman bir lap top ve onun şarj aleti ya da diğer ek olan aksesuarlarını taşımaktan kurtulmuş oluyorsunuz. Bazıları ‘’zaten akıllı telefon kullanıyorum, tablete gerek yok ‘’diye düşünebilir, ancak böyle düşünenlerin de bir defalık olsa bile bir tablet kullanıp aradaki farkı test etmesinde yarar var.

Tabletin Lap top veya android telefonlardan hiç farkı olmadığı düşünülebilir, ancak tabletin uzun süre dayanan ve zor durumda kalmaktan kurtaran şarjı bile belirgin bir fark oluşturmaya yeter de artar bile. Ayrıca tabletlerde interneti kullanmanın çok rahat olmasının yanı sıra, e-kitap indirip okumak için de tabletler oldukça ideal.

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here