Dizüstü Bilgisayarlar

0
32
views
Bilgisayar
Bilgisayar

Dizüstü bilgisayarlarınız neden ısınıyor?

Hayatınızın her anında yanınızda olan yeni dizüstübilgisayarınızın ısınma problemleri sizleri düşünüyor ise bu yazımız tam size göre. Bildiğiniz gibi her geçen gün gelişen teknolojinin bir gereği olarak dizüstü bilgisayar modelleri her geçen gün kendini geliştirmekte. Özellikle, yaz aylarında oldukça fazla ısınan dizüstü modelleri için özel olarak üretilen soğutucu sistemleri ile bu problemler aşılmaya çalışılsa da, dizüstü bilgisayarlarda ki ısınma problemlerinin önüne tam olarak geçilebilmiş değil. Özellikle yüksek işlemci performans değerlerinde çalışan dizüstü bilgisayarlarda karşılaşılan bu sorunun çözümü için bir takım analizler yapmalısınız. Öncelik ile bilgisayarınızda lurulu olan işletim sisteminin boşta iken, ram ve işlemci üzerine ne kadar yük bindirdiğine dikkat etmenizi mutlaka önermekteyiz. Tam kapasite ile çalışan bir işletim sistemi sisteminizi tümü ile kullanacak ve dizüstü bilgisayarınızda yeni programların çalışması için boş alan kalmayacaktır.

dizustu bilgisayar sistemleri

Isınma problemlerinde oyuna dikkat edin!

Dizüsütü bilgiyarınızın anakartı üzerinde bulunan Onboard diye anılan entegre ekran kartı kullanan bir sisteminiz varsa, dizüstü bilgisayarınızda oyun oynarken çok fazla ısınma yaşanacaktır. Isınma problemlerinin büyük bir çoğunluğunun, aşırı sistem yüklenmesinden kaynaklanmakta olduğundan dizüstü bilgisayarınızdan en iyi performansı alabilmeniz için aşırı yüklenmeye dikkat etmeniz gerekmektedir. Ayrıca seçmiş olduğunuzdizüstübilgisayar markası da oldukça önemli bir husustur. Birçok marka kendine özel çözümler uygulayarak özel soğutma sistemleri geliştirerek, en uygun dizüstü bilgisiyar soğutmasını sizlerle buluşturuyor. Bu yüzden dizistü bilgisayarınızdan uzun süreli performas almak istiyorsanız bu faktörlere dikkat etmeniz gerekmektedir. Özellikle sizin için en uygun Asus, Toshiba, Dell gibi gelişmiş bilgisayar markalarının  ürünleri sizin için en uygun soğutma sistemleri ile tanışmak için acele edin.

Sizin için en uygun soğutma sistemlerini sağlayan bilgisayar modellerini bir araya getiren Büroteknik sayfalarından yardım almanızı önermekteyiz. En uygun çözümleri sizlerle buluşturan sayfaları ile hayallerinizi süsleyen, en performanslı, fazla ısınmayan dizüstü modeline sahip olmanız artık mümkün.

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here