Dünden bugüne teknoloji

0
35
views
internet gelişim
internet gelişim

Hayatımızın merkezinde yer alan teknolojinin sürecine bir bakmak lazım. Nerden nereye geldiğimizi tespit etmek için, bu konu önem arz ediyor. 12 Eylül döneminden sonra birkaç yıl, ülkede bir kısır döngü söz konusuydu. Halk korkmuştu ve içine kapanmıştı. 83 yılından sonra, ülkede bir kan değişikliğinin yaşandığı fark edilmeye başlandı. Turgut Özal önderliğinde yeni bir kalkınma planı ortaya koyuldu ve ülke adeta zincirlerini kırdı.

internet gelişim
internet gelişim

Büyüme oranları, her takip eden sene artış gösterdi. Bu tabi ki sosyal hayata da yansıdı. Refah düzeyi arttı, kitlelerde bir mutluluk ortamı yayıldı. O yıllarda dünya, tümüyle teknoloji denilen kavramla haşir neşir içerisindeydi. Ülkemizde yaşanan kısır çekişmeler, geride kalmamıza neden oldu. Doksanlı yılların başı ortası ve sonu da aslında aydınlık yıllar değildi.

Sessiz devrim

Ülke olarak esas kalkınma, iki binli yılların başıyla gerçekleşti. Kalkınma hızı aldı başını gitti. Bu yıllarda adeta sessiz bir devrimi yaşıyorduk. Teknoloji denilen olgu artık bizlerin de hayatına girdi. Öyle bir girdi ki, tam anlamıyla merkeze oturdu. Özellikle internet alt yapısının geliştirilmesi, tüm hanelerin içine internetin girmesi, hayatımızı tamamen değiştirdi.

teknoloji
teknoloji

En küçük işleri bile bilgisayarlarla çözmenin rahatlığını ve mutluluğunu yaşadık. Aradığımız her şey, internetin bize kazandırdıklarıyla evlerimize kadar girdi. Dünya ile aynı teknolojiyi kullandığımız 3g, 4g gibi hizmetlerde son yıllarda tanıştığımız yeni kavramlar oldu. Artık bizlerde teknoloji denilen kavramın zenginliklerinden, dünya ile aynı anda faydalanıyoruz. Zenginliklerden hep birlikte istifade ediyoruz.

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here