2021 Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar

0
2689
views

2020 Yılında oyun teknolojilerinin gelişmesi ile birlikte grafik ve donanımı oldukça kullanan oyunlar her geçen gün artmaktadır. Bağımsız oyun yapımcıları ve büyük çaplı çok oyunculu oyunlara sahip firmalar donanım ve performansı en düşük düzeyde tutacak oyunlar çıkarmaya ve bunları geliştirmeye devam etmektedirler. Bu listede çok oyunculu, tek oyunculu gibi birçok farklı türde düşük sistem gereksinimleri isteyen oyunlar yer almaktadır.

League of Legends  

27 Ekim 2009 tarihinde piyasaya çıkmış olan çok oyunculu MOBA türündeki bu yapımda, sistem gereksinimleri düşük tutulmaktadır. Çift çekirdekli bir işlemci ile 2 GB Ram, 14-16 GB boş disk alanı ve Nvidia GeForce 8800 gibi düşük seviye donanım ile dahi oyun akıcı bir şekilde çalışabilmektedir. Çıktığı 27 Ekim 2009 tarihinden beri gittikçe popülerleşen çok oyunculu yapım olan League of Legends ülkemizde oldukça popüler olmakla birlikte turnuvaları, ödülleri ve Türkçe dil seçeneği ile ücretsiz indirilebilir.

Dead Cells  

İki boyutlu olan bu yapım ise bağımsız bir oyun firması olan Motion Twin tarafından piyasaya sürülmüştür. 2D olarak ifade edilen bu yapımda aksiyon ve platform öğelerini barındırmaktadır. Oyunda öldüğünüz zaman belirli bir seviyeye kadar geliştirdiğiniz özelliklerinizin üzerinizde kaldığı, sürekli oynanabilen bu yapım, karşınıza çıkan düşmanları yok ettiğiniz ve büyük patronlarla savaştığınız bir aksiyon oyunudur. Sistem Gereksinimleri olarak; İntel i5 işlemci ya da daha üstü, 2 GB RAM ve Nvidia 450 GTS ya da Radeon HD 5750 ya da daha üstü bir ekran kartı ile akıcı bir şekilde oynanabilir. Oyunun yüklenmesi için 500 MB boş alan gerekmektedir. Birçok platformda ücretli bir şekilde satılmaktadır.

Warframe 

Bir diğer ücretsiz oyun olan Warframe ise Digital Extremes firması tarafından 25 Mart 2013 tarihinde piyasaya çıkmıştır. Birden fazla karakteri oyun içi para birimi ile alabildiğiniz ve geliştirebildiğiniz bu oyunda, çeşitli gezegenleri ziyaret edebilir, oyun içinde size verilen hikâye görevlerini bitirebilirsiniz. Bunun yanı sıra aksiyon macera türünde olan bu oyun, sistem gereksinimleri düşük tutulmasından dolayı daha fazla oyuncu kitlesine hitap etmektedir. İntel Core 2 Duo ya da AMD Athlon x64 iki çekirdekli işlemciler ya da daha üstü, 4 GB Ram ve yaklaşık 35 GB’lık boş alan isteyen oyun, ekran kartı tarafında sadece DirectX 10 destekli herhangi bir ekran kartı istemektedir.

Minecraft  

Tek oyunculu ya da çok oyunculu seçenekleri ile Minecraft 2011 yılında yayınlanmasından bu yana, hala milyonlarca kişi tarafından oynanmaktadır. Karelerden oluşan dünyalarda dilediğiniz binayı inşa edebilirsiniz. Farklı biyomları  keşfedebilir ve yaratıcı mod seçeneğinde kendinize göre bir oyun çevresi üretebilirsiniz. Intel Core i3 işlemci ya da daha üstü, 2GB Ram ve Intel HD 4000 grafik kartı ile 1 GB Sabit disk alanı yeterli olacaktır.

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here