Elektronik Bilgi iletişim

0
34
views

Elektronik bilgi iletişim hakkında fikir edinin

Elektronik eşyalar keşfedildiği ilk günden bu yana sosyal hayatı yakından etkiledi ve insanların günlük hayatındaki alışkanlıklarında köklü değişikliklere neden oldu. Çünkü elektronik ürünler kitleleri etkileyen teknoloji bünyelerinde barındırdılar, tıpkı elektronik bilgi iletişim gibi.

 

Kitle iletişimi önemlidir!

Elektronik Bilgi iletişim

 

Kitle iletişim araçlarının keşfediliş ve toplum arasında yaygınlaşma zamanlarına bakıldığı zaman, elektronik bilgi iletişim hakkında daha fazla bilgi sahibi olabiliriz. Örneğin radyo keşfedildiği zamanlarda şimdiki kadar yaygın bir kitle iletişim aracı değildi. Radyo teknolojisinin gelişmesi, cihazın daha da küçülmesi veya üretim maliyetinin düşmesi gibi konular, bir kitle iletişim aracı olan radyoya ilgiyi daha arttırmış ve radyonun daha geniş kitlelere ulaşmasını mümkün kılmıştır. Kitle iletişim araçları tek kaynaktan pek çok kişiye ulaşan iletileri bünyesinde barındırır. Radyo aracılığıyla verilen mesaj, milyonlarca kişiye aynı anda iletilebilir. Bu nedenle elektronik bilgi iletişim önemli bir mecra olarak karşımıza çıkar.  Çünkü verilen mesaj, kitle iletişim araçlarıyla alıcılara ulaşıyorsa şüphesiz daha etkili olacaktır. Örneğin İkinci Dünya Savaşı sırasında bazı siyasiler radyoyu bir propaganda aracı olarak kullanmışlar ve kitleleri kendi taraflarına çekmeye çalışmışlardır. Teknoloji ve iletişim birleştiği zaman ortaya olumlu sonuçlar çıkabildiği gibi olumsuz bir takım sonuçlarda çıkabilir. Ama günümüzde kitle iletişim araçları sayılarının çoğalması, türlerinin artması izleyiciye veya dinleyiciye farklı alternatifler sunmuş ve doğru bilgiye ulaşmasını kolaylaştırmıştır. Kitle iletişim araçlarını doğru algılamak ve yanılmamak için doğru tercihler yapmak ve iyi yorumlamak izleyicinin ya da dinleyicinin yararına olabilir. Aynı durum elektronik bilgi iletişim için de geçerli olabilir.

 

Günümüzde pek çok konuda olduğu gibi elektronik bilgi iletişim konusunda da interneti kullanarak çeşitli araştırmalar yapmak mümkün olabilir. İnternet bizim oturduğumuz yerden pek çok bilgiye ulaşmamızı kolaylaştırır ve bize zaman kazandırır.elektronik bilgi iletişim adresi ziyaret edilerek, farklı elektronik konular hakkında bilgi edinilebilir.

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here