En Çok Oynanan Oyunlar

0
1266
views

En çok oynanan oyunlar arasında online oynanabilen oyunlar ilk sıralarda yer almaktadır. Bu oyunlar genelde rekabet içerikli ve oyun grafikleri üst seviyede olduğu için oyuncuların iştahlarını kabartmaktadır. Online oyuncu sayısı tüm dünya genelinde neredeyse 1 milyar kişi sayısına yakın olmaktadır.

Offline oyuncu sayısı da online oyuncu sayısı kadar olmasa da ortalama 500 milyon ve 800 milyon arası olarak biliniyor. Her yaştan oyuncu grupları görebilirsin. Bu oyunlar yaş gözetmeksizin her insanı cezp etmektedir. Yeter ki oyun insanların dikkatini çeksin. İnsanlar oyunlarda ortalama 3 ila 5 saat arası online ve offline şekilde oyun oynamaktadır.

PUBG ( Player Unknown’s Battlegrounds )

PUBG oyun dünyasına ilk olarak 2017 senesinde büyük bir patlama yaparak girmiştir.  Çoğu oyuncunun dikkatini çok çabuk çeken PUBG şuanda dünyanın anlık oyuncu sayısına göre ilk sırada yer almaktadır. Anlık oyuncu sayısı ise 70 minyon kişi olarak açıklanmıştır. PUBG normalde H1Z1 oyunu olarak tanınmaktaydı. Lakin H1Z1 oyununda oyuncu topluluklarından yeterli ilgiyi göremeyince bu seferde piyasaya PUBG olarak giriş yaptılar ve beklenen patlamayı PUBG olarak yapmış oldular

PUBG oyununun asıl amacı 100 kişin arasından hayatta kalan tek kişi olup oyunu kazanmaktır. Oyun başlarında sizin belirlediğiniz haritaya uçakla giriş yapıyorsunuz. Uçaktan haritada belirlediğiniz yere atlayıp mühimmat toplayıp diğer oyuncular ile savaşın tadını çıkartabilirsiniz.

Apex Legends

Apex Legends oyunu ilk olarak oyun dünyasına online olarak 2019 senesinde giriş yapmıştır.  Başlarda birçok oyuncunun PUBG oyununa benzetmesi biraz alay konusu ve büyük bir tartışma konusu olmuştur. Ama ilerleyen zamanlar kendine has özellikleri ile öne çıkıp birçok oyunları geride bırakarak listede ilk sıralarda yerini almıştır. Şuan anlık oyuncu sayısı günlük 35 milyon ve ayda 50 milyon online oyuncu sayısı olarak bilinmektedir.

Apex Legends oyunu ne kadar PUBG oyununa benzese de farklı grafikleri ve farklı mühimmat seçenekleri ile kitlesine zevkli dakikalar geçirtmektedir. Oyunun amacı hayatta kalan son kişi olmaktır. Oyuncuların belirlemiş olduğu ada üzerine uçakla giriş yaptıktan sonra belirlemiş olduğunuz noktalara iniş yapıyorsunuz.  Oyuncular iniş yaptığı yerlerde ekipman toplayarak hayatta kalmaya çalışmaktadır.

League Of Legends

League Of Legends online oyun dünyasına 2019 senesinde giriş yapmıştır. Strateji üzerine kurulu bu oyun içerisinde birçok hikâye barındıran karakterler içermektedir. İlk çıktığı senelerde düşük grafikleri ile yeterli ilgiyi göremese de ilerleyen zamanlar olimpiyatlara bile girmeye aday olmuşlardı. Oyun belirli bir harita üzerine kurulmuş bir vadide oynanmaktadır. Oyunun amacı 5 kişilik takım arkadaşlarınla rakip takımın kulelerini birer birer yıkıp düşmanlarını saf dışı bırakmaktır.

Counter Strike Global Offansive

Oyun ilk olarak 2014 yılında çıkış yapmıştır.  Oyunun oyuncu kitlesi 50 milyona yakın olarak bilinmektedir. Oyunda bol harita seçeneği bulunmaktadır. Oyun 5 kişilik ekiplerden oluşan 2 takım ile oynanmaktadır. Takımlar anti-terörist ve terörist olarak ayrılmıştır. Oyunda anti-teröristler tarafından teröristlere bomba kurdurmamaya çalışıp kurdurulsa bile imha edilerek oynanmaktadır. Oyun kazandıkça rütbe atlama sistemi vardır. Ne kadar oyun kazanırsanız oyun üzerinde o kadar fazla rütbeye ulaşıp daha iyi oyuncular ve profesyonel oyuncular ile oynama fırsatı yakalayabilirsiniz.

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here