2021 En İyi Strateji Oyunları PC

0
3889
views

Atari döneminden beri varlığını korumayı başarmış zekâ dolu; taktiklerin ve bir adım ötesini düşünebilmenin kazanma manasına geldiği strateji oyunları, oyun dünyasının büyük bir parçasını oluşturmuş türlerden birisidir. Küçük detayların ve hesapların tüm oyunu baştan başa değiştirebileceği bu oyun türünün milyonlarca hayranı ve tutkunu bulunmaktadır. Bir kere sevenin diğer seçeneklerine de mutlaka göz attığı strateji oyunları hem hayranlarına hem de bu oyun türüyle yeni tanışacak olan oyun severlere en iyi strateji oyunları pc kelimelerini aratıyor. Buna cevaben de kişilerin karşısına pek çok seçenek çıkıyor.

Strateji Oyunları Nasıl Oynanır?

Tek tek örneklendirmeden önce, biraz da olsa strateji oyunlarının temelini anlamak önemlidir. Genellikle kuş bakışı açıdan oynanan bu oyunlar bir tür kur, yönet ve savaş üçgenini baz alır. Pek çok online oyuncunun bulunduğu platformlarda sıfırdan bir devlet, köy, ülke, şehir ya da her ne ise oluşturmaya başlar, ham madde ve para üretip biriktirir, bunların sonucunda da sınırlarınız içerisindeki üretim, savunma ve savaşma kaynaklarını yönetip geliştirirsiniz. Sürekli bir gelişime dayanan en iyi strateji oyunları pc seçenekleri ile diğer oyuncularla savaşır, kayıplara uğrar ya da kazanırsınız. Savaş öncesi, sonrası ya da esnasında her daim stratejik düşünceniz ve planlamalarınız önem kazanır. Bu nedenle düşünce yapınız, karşı tarafı analiz edebilme yeteneğiniz, öngörü seviyeniz ve tabii ki taktikleriniz büyük bir önem kazanır. Kısacası oyna ve bitir mantığından ziyade düşünerek ilerlemeyi seviyorsanız strateji oyunları sizin için büyük bir zevk kaynağı olacaktır.

Milyonların Oynadığı En İyi Strateji Oyunları

Kalabalık oyun dünyasında en iyi strateji oyunları pc sorusuna cevap arıyorsanız karşınıza pek çok oyun çıkacak demektir. Fakat bunlar arasından belli başlıları milyonlar tarafından oynanır ve yıllardan beri kendi alanına köklerini salar. War Craft 3, Total War: Shogun 2, StarCraft 2, SimCity 4, Civilization 4, Age of Empires 3, Company of Heroes, Stronghold ve Red Alert – Yuri’s Revenge strateji oyunları arasında en çok rağbet gören, oynanan, incelenen ve sevilen oyunlardır. Fiyat aralığı değişkenlik gösteren bu oyunların bazıları web tabanlı, bazıları ise değildir.

Strateji Oyunları Oynarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özellikle online olan strateji oyunlarında büyük kayıplar vermeden girilen savaşları kazanabilmek için güçlü taktikler ve takımlar gerekir; zira rakip bir yapay zekâ değil, bir insan olduğu için yenmek daha zor olabilir. Bu nedenle detaylar güzel hesaplanmalı, geliştirmeler ileriyi düşünerek yapılmalıdır. Oyunun ilk başlarında genellikle belirli bir seviyeye kadar köyünüz, devletiniz ya da şehriniz saldırılardan korunur; bu süre içinde elinizden geldiği kadar gelişim yapabilirsiniz. Böylece ilk saldırılar karşısında tahmin edilenden daha sağlam durarak kolaylıkla yenilgi almayacaksınız.

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here