Fifa 2020 Sistem Gereksinimleri

0
1351
views

Futbol oyunun oyuncularından bir tanesi olan Fifa serisi 2020 yılı itibariyle yeni versiyonu ile piyasada olacak. Şu anda Beta test süreçleri devam eden oyun, sistem gereksinimleri ile büyük bir merak uyandırıyor. Farklı online oyun mağazalarında satışa sunulacak olan oyun için üstelik farklı kampanyalar da mevcut. Oyun oynamak ve satın almak isteyen kişiler için Fifa 2020 sistem gereksinimleri şu şekilde;

Fifa 20 Minimum PC Teknik Özellikleri:

İS: Windows 7/8.1/10 – 64-Bit

İşlemci: AMD Phenom II X4 965, Intel Core i3-2100 veya dengi

Bellek: 8GB

Ekran Kartı: AMD Radeon HD 7850 2GB, NVIDIA GTX 660 2GB veya dengi

Sabit Disk: En az 50 GB boş alan

Online Bağlantı Gereksinimleri: En az 512 kbps internet hızı. Yüklemek ve oynamak için internet bağlantısı gerekir.

Fifa 20 Önerilen PC Teknik Özellikleri:

İS: Windows 10 – 64-Bit

İşlemci: AMD FX 8150, Intel i5-3550 veya dengi

Bellek: 8GB

Ekran Kartı: AMD Radeon R9 270X, NVIDIA GeForce GTX 670 veya dengi

Sabit Disk: En az 50 GB boş alan

Online Bağlantı Gereksinimleri: Geniş bantlı bağlantı önerilir. Yüklemek ve oynamak için internet bağlantısı gerekir.

Fifa 2020 Sistem Gereksinimlerine Dair

Yenilenen oyun ile birlikte özellikle minimum sistem gereksinimlerinde 8 GB gibi yüksek bir RAM’in belirtilmiş olması, ilk olarak dikkat çekiyor. Minimum sistem gereksinimlerinde işletim sistemi açısından çeşitlilik sağlanması, kullanıcıların oyunu oynaması adını avantaj olarak görülse de 2 GB boş alan ve ekran kartlarındaki yüksek gereksinim, kullanıcıları bu konuda zorlayabilir.

RAM ve ekran kartı kadar artık Fifa serilerinde önem kazanan bir diğer detay ise internet bağlantısı. Geniş bantlı bir bağlantı önerildiği gibi internet üzerinden oyun oynamak isteyen kişiler iyi bir internet altyapısına sahip olmaması halinde oyundan zevk almayacağı net bir şekilde görünüyor. Zira şu anda oynanan versiyon dahil olmak üzere Fifa serisine online oyun imkanının getirilmesi, internet bağlantısını da son derece önemli hale getirdi.

Maç esnasında takılmalar, donmalar ya da gecikmelerin yaşanması futbol gibi bir oyunda ciddi bir şekilde keyif bozucu olurken, aynı zamanda karşılaşmaların kaybedilmesine neden oluyor. Çok önemli anlarda yaşanan bu tip engellemelerin oluşmaması adına ise kuşkusuz güçlü bir internet bağlantısına sahip olunması gerekiyor. Bu nedenle oyun oynamak isteyen kişilerin yine sistem üzerinden test yaparak bağlantısını kontrol etmesi, oyun için yeterli olup olmayacağını da incelemesi uygun olacaktır.

Fifa 20 sistem gereksinimleri için böyle bir kriter belirleyen EA sports yeni oyun serisi ile birlikte oyun içinde yaptığı dinamiklerle ve değişikliklerle yine gündeme gelerek en çok konuşulan oyunlardan birisi olmayı başaracak. Beklentileri karşılaması halinde Fifa’nın bu yıl satış rakamlarını zorlaması bekleniyor.

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here