Fortnite Sistem Gereksinimleri

0
1300
views

Oyun severlerin en büyük zevki kuşkusuz oyunları bilgisayar ekranlarında profesyonel koşullarda oynamaktır. Oyunları bilgisayarlarda oynamanın en keyifli yolu ise ekran görselleri ve kalitelerini en yüksek özelliklerde kullanıcılara sunmasıdır. Dünya devi oyun firmaları birçok oyunun bilgisayar platformlarına uygun koşullarda üretir ve kullanıcılarının beğenisine sunar. Eğer oyunlar için bilgisayarda gerekli gereksinim varsa uzun saatler boyunca bilgisayarda oyun oynamanın zevkine varabilir.

Fortnite Oyun Gereksinimleri Nelerdir?

Oyunlarda daha iyi performans sergilemek ve kesintisiz oyun şansına sahip olmak için oyunların istediği kapasitelerin bilgisayarlarda bulunması şarttır. Her oyun kendi içerisinde farklı yükleme kapasitesine sahiptir v e her oyun için bilgisayardan istenen kapasite d e farklı olarak ortaya çıkar. Son dönem oyuncuların yakından ilgilendiren ve oyun dünyasını kasıp kavuran Fortnite, hem oyun gereksinimleri bakımından hem de kullanım performansı açısından son derece düşük özelliklere sahiptir. Orta düzey bilgisayarlarda gerekli düzenlemeler yapılarak uygun kapasite ile Fortnite oyununu kolayca yüklemek mümkün olur.

Fortnite İçin Minimum Sistem Gereksinimleri

Epic Games aracılığı ile oyuncuların beğenisine sunulan Fortnite, son derece makul sistem gereksinimlerine sahiptir. Eğer oyunu sıradan bir şekilde oynamak icap ediyorsa çok fazla donanıma gerek kalmadan bu oyun bilgisayara indirilebilir. Fortnite için minimum sistem gereksinimleri;

  • Windows 7,8 veya 10
  • İ3 2.4 Ghz işlemci
  • 4 GB RAM
  • Intel HD 4000 Ekran Kartı

Yeni nesil işlemci olarak kabul edilen i serisi birçok oyunun kolay çalıştırılabilmesini sağlamaktadır. Birçok yeni sürüm bilgisayar i sürüm işlemciler ile piyasadaki yerini alır. Windows 7 ve üzeri bilgisayarlarda i3 ve üzeri işlemciye sahip olarak Fortnite oyununu sorunsuz olarak oynamak mümkün olur.

Fortnite İçin Önerilen Üstün Sistem Gereksinimleri

Daha üst kapasitelerde oyun keyfine varmak için daha yüksek performanslı bilgisayarlar tercih edilebilir.

  • Windows 7,8 ya da 10 (64 bit)
  • İ5 2.8 Ghz işlemci,
  • 8 GB Ram
  • Nvidia GTC 660 ya da AMD HD GPU ekran kartı
  • 2 GB VRAM

İ3 bilgisayarların bir üst kademesi olan i5 işlemcili bilgisayarlar performans açısından daha üstün performans sergilemektedir. Hızlı işletim sistemi ile keyifli bir oyun deneyimi sunar. Windows 7 ve üzeri bilgisayarlarda yeni nesil AMD ya da Nvidia ekran kartına sahip olarak oyunu profesyonel koşullarda oynamak da mümkün olabilir.

Fortnite Oyunu Kaç GB?

Son dönem büyük bir yükseliş göstererek bir anda bütün oyun severlerin ilgi odağı olmayı başarmıştır. Battle Royale kategorisinde kullanıma sunulan oyun hayatta kalma tarzında yer alan platformu ile kısa süre içerisinde milyonlarca kullanıcıya sahip olmuştur. İlk olarak 2017 yılında oyun severler ile buluşan oyun kısa süre içerisinde kendini geliştirmiş ve özellikle bu yılın en sevilen oyunlar listesinde ilk 3’te yerini almıştır. Fortnite severler oyun yapımcısının Directx 11 özelliğini desteklemesi nedeni ile de son derece kolay yollar ile bu oyuna erişim sağlayabilir.

Fortnite oyununu bilgisayara yüklemek için bilgisayarda 30 GB kadar boş bir alanın olması gerekir. Son derece üstün ekran özelliklerine ve kapasitesine sahip olan oyunu bilgisayara yükledikten sonra otomatik kurulum sürecini başarıyla tamamlayarak oyunu online şartlarda oynamaya başlamak da mümkün olur.

 

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here