Gif Nasıl Yapılır?

0
1004
views

Mesajlaşırken duyguları karşı tarafa çok daha eğlenceli bir şekilde aktarmak için kullanılan emojiler gif olarak adlandırılır. Kendisine ait özel gifler hazırlamak ve sevdikleri ile en güzel şekilde mesajlaşmak için gif nasıl yapılır sorusu en çok merak edilen sorulardan birisidir. Hareketli emoji olarak bilinen giflerin yapımı aslında oldukça kolaydır. Gif yapabilmek için birçok uygulama mevcuttur.

Mesajlaşma ağına bu uygulamaları yükleyerek ve kendinize özel bir hesap açarak rahatlıkla gif hazırlığı yapabilirsiniz. Yükleyeceğiniz uygulamanın telefon ağınızda bağlantı kurabilen ve çok fazla yer kaplamayan bir uygulama olmasına dikkat etmelisiniz. Gif hazırlamak için telefonunuzda yer alan tüm video ve fotoğrafları ve hatta ses kayıtlarını dahi kullanabilirsiniz. Eğer program kullanmadan bir gif hazırlamak istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey kısacık videolar çekmektir.

Gif Yapmak İçin Neler Gereklidir?

Gif yapmak için neler gereklidir ve gif nasıl yapılır soruları birbiriyle bağlantılı olan sorulardır. Gif yapmak için gerekli olan şeyler arasında fotoğraf, video, belge, yazı ve hatta ses kaydı dahi mevcuttur. Hazırlamak istediğiniz gif çeşidine göre, arka planına göre ve ön planda hareket etmesini istediğiniz figürlere göre çeşitli şekilde hazırlama yapabilirsiniz.

Gifler için kullanacağınız fotoğrafların görüntü kalitesine dikkat etmelisiniz. Videoların kısa içerikli olmasına dikkat etmelisiniz. Böylece çok daha hızlı bir şekilde ve çok daha göze hoş görünen şekilde giflerinizi hazır edebilirsiniz. Hazırladığınız gifleri ister uygulama üzerinden ister mesajlaşma ağı üzerinden sevdiklerinize gönderebilirsiniz. Onları şaşırtabilir, sevindirebilir ve tam olarak konuştuğunuz durumlara uygun gifler atabilirsiniz.

Gif Yapmak Ne İşe Yarar?

Gif yapmak ne işe yarar ve gif nasıl yapılır? Gif uygulaması üzerinden ya da kısa videoların üzerinde oynama yaparak elde edilen gifler mesajlaşma ağını daha yoğun ve sevecen kılmak amacıyla kullanılır. Gifler, daha açık bir şekilde hareketli fotoğraflar olarak kabul edilir. Dilediğiniz her duruma uygun şekilde gif hazırlayabilirsiniz. İster sevinç gifleri, ister üzüntü gifleri, ister komedi ve aksiyon gifleri hazırlayabilirsiniz. Üstelik bu giflerde kendi ve sevdiklerinizin fotoğraflarını kolayca kullanabilirsiniz.

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here