Honor 9X Özellikleri ve Fiyatı Ne?

0
1408
views

Honor tarafından geliştirilen ve kısa süre içerisinde büyük bir popülerlik kazanmayı başaran Honor 9X ilk olarak 2019’un Mayıs ayında tanıtılmıştı. Tanıtım sonrasında 22 Kasım tarihi itibariyle Türkiye pazarına giriş yapan Honor 9X uygun fiyatıyla da Türkiye’de satılmaya başlandı. Özellikle online mağazalarda ön plana çıktığı bu telefonda, 2 bin 699 TL gibi ekonomik bir fiyat ile yüksek özelliklere sahip bir cihazı sahip satın alabilmek mümkün duruma geldi.

Honor 9x Özellikleri Neler?

Cihazın özelliklerinde ilk olarak dikkat çeken detaylardan bir tanesi yüksek performans sağlayabilecek işlemci ve RAM’e sahip olması. 4 GB bellek ile gelen Honor 9’da  üstelik 8 çekirdekli bir işlemci de tercih edilmiş durumda. Huawei kirin 710f işlemcisini kullanan Honor, böylece yüksek bir performans sağlayabilecek kapasiteye yükseltilmiş durumda.

16.59 ekranda full HD çözünürlük desteği sağlayan cihaz, 391 piksel yoğunluğuna sahip. Bununla birlikte çentik sistemi olmayan, tam ekran tasarımı ve çerçevesiz bir teknolojisi ile daha geniş bir ekran kullanımı sağlayan Honor, böylece tasarım açısından da ciddi bir iyileştirmeye gitmiş durumda. Yüzde 84.35 ekran gövde oranına sahip olan cihazın, üstelik bu dev ekranda 4000 bataryasıyla da kesintisiz bir deneyim sunması cihazı çok daha etkileyici kalıyor. Fakat cihazın böylesine yüksek bir kapasiteye sahip olmasına rağmen değiştirilebilir bir bataryaya ve hızlı şarj özelliğine sahip olmaması en büyük dezavantajlardan birisi.

Honor 9X Kamera Performansı 

Kamera kısmına geçildiğinde ise yapay zeka destekli, özel sahte algılama özelliği ve portre modu gibi pek çok cihazda olmayan özellik dikkat çekiyor. Sesli komut, otomatik odaklama, zamanlayıcı gibi pek çok farklı özelliği ile dikkat çeken kameraya ek kamera ile geniş açı ve derinlik sağlanabiliyor. Üstelik üçlü arka kamera sistemine sahip olan bu cihazda, yüksek keskinlik ve çözünürlük elde edebilmek mümkün. Tüm bunlara ek olarak ön kameranın özel bir yapı ile gelmesi de yine kullanıcıların farklı bir deneyim elde etmesini sağlıyor.

Kutudan Android 9.0 işletim sistemi ile çıkan cihaz EMUI 9.1 özel bir ara yüzü kullanıyor. Cihazda dikkat çeken diğer özellikleri ise şöyle; parmak izi okuyucusu, bildirim ışığı, pusula, jiroskop, ivmeölçer, 2 SIM kart yuvası.

Honor 9x fiyatı ne kadar?

Piyasaya sürülen Honor 9X fiyatı ise farklı yerlerde özel kampanyalar ile satılabiliyor. Fakat aylık süre içerisindeki fiyat değişim grafiğinde sadece Kasım ayının sonuna doğru yaklaşık 100 TL’lik bir düşüş ile 2590 bandına indiği görülüyor. Satışa çıkarıldığı ilk günden itibaren standart bir fiyata sahip ve 2699 TL üzerinden satılıyor. Türkiye’de satışa sunulan ürünlerin büyük bir bölümü distribütör garantili olurken garanti Honor Türkiye tarafından destekleniyor. Ortak pazarda da cihazın satışı satıcısı olarak Honor Türkiye görünüyor.

 

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here