İdeal Notebook Ekranı

0
60
views
İdeal Notebook Ekranı

İdeal Notebook Ekranı

Bilgisayarla hayatımızı kolaylaştıran teknoloji, kolay ve taşınabilir kullanımı ile notebook yani dizüstü bilgisayarlarla da hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Artık birçok kişinin bilgisayar tercihi masa üstü değil, dizüstü oluyor. Notebook her zaman kolaylıkla yanımızda taşınabiliyor ve istenilen her yere kolaylıkla götürülebiliyor. Bir el bilgisayarı olarak da görülen notebook, bugün sahip olduğu üstün özelliklerle de dünya üzerinde bütün insanların beğenisini kazanıyor. Notebook ekranının lcd olması da daha güzel bir görüntü, daha kolay kullanım sağlıyor. Birçok notebook farklı ekran özelliklerine sahip olabiliyor. En iyi şekilde yararlanabilmek için notebook ekranı özelliklerine de dikkat etmek gerekiyor.

Ekran Boyutuna Dikkat Edin

       Birçok kişi daha kolay bilgisayar kullanma konforuna sahip olmak için notebook almaya yöneliyor. Ancak bir notebook satın almadan önce ihtiyaç olan özelliklerin belirlenmesi gerekiyor. Özellikle notebook ekranı masaüstü bilgisayar ekranı gibi olmayacağı için monitör beklentisini belirlememiz gerekiyor. Birçok kişi için 17 inç genişliğindeki bir ekran görüntüsü ihtiyaçlarını karşılayacaktır. Hatta bu ekran genişliği büyük bile gelebilecektir.

İdeal Notebook Ekranı       Notebook ekranının hangi boyutlarda olmasının işimize yarayacağını belirlememiz gerekir. Ekran genişledikçe boyut artacak ve sürekli yanımızda notebook taşıma zorunluluğumuz varda bu bir işkence haline gelecektir. Yükümüz oldukça ağırlaşacak, bir dizüstü bilgisayar konforu ortadan kalkacaktır. Bu tür sorunları yaşamak istemeyen kişilerin 12 inç üzerinde genişliğe sahip olan notebook ekranı tercihi yapmamaları gerekir.

12 inç notebook ekranına sahip olan modeller her zaman yanımızda bulundurmamız gerektiğinde işimizi kolaylaştıracaktır. Dar alanlarda kullanma, toplu taşıma araçlarında rahatlıkla açabilme, gittiğimiz her yere götürebilme ve kolayca taşıyabilme olanağını da yanında getirecektir.

         Notebook ekranında dikkat edilmesi gereken bir unsur da ekran kartı seçimidir. Ekran kartı seçimi ekran kalitesinde etkili olacaktır. Renk derinliği, ekran parlaklığı ve ekranla ilgili bu unsurların pil ömrüne olan etkisine de dikkat edilmelidir. http://bilgisayarmakaleleri.com/bilgisayar-urunleri aracılığı ile bir notebook hakkında öğrenmek istediğiniz her şeyi öğrenebilir, bilgisayar dünyasına yabancı kalmaktan kurtulabilirsiniz.

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here