İlginç Web Siteleri

0
1248
views

Eğer internette boş vaktiniz varsa ve farklı internet siteleri keşfetmek istiyorsanız ilginç web siteleri listesine göz atarak zamanınızı daha da eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Facebook’ta kendini bulmak

1 milyarı aşkın kullanıcısı ile en popüler sosyal ağlardan bir tanesi olan Facebook, pek çok farklı projenin de geliştirilmesini sağlıyor. Bu projelerden bir tanesi olan http://app.thefacesoffacebook.com/ ise kişilerin internet sitesi üzerinden bir seçim yapmasını ve kendi yüzünü bulmasını hedefliyor. Bununla birlikte farklı profil fotoğraflarına ulaşmak isteyen kişiler için de ciddi bir veri kaynağı olabilecek olan internet sitesinde, milyarlarca görüntü çok küçük noktalar ile sizlere gösteriliyor.

Film önerisi almak

Vaktini film izleyerek geçirmek isteyen kişiler ise film önerisi almak adına bu özel sistemi kullanabilir. Yenilenen film önerisi listesi ile sizlere alanın en iyi örneklerini sunan web sayfasında, filmler ile ilgili değerlendirmeler ve yine önemli bilgileri alabilirsiniz. Üstelik kullanıcıların kendi değerlendirmelerini ekleyebileceği bir alan da bulunuyor. Böylece filmler ya da diziler ile ilgili daha kapsamlı bir şekilde bilgi almanız da mümkün olabiliyor. Hangi online platformda ya da kanalda yayınlandığı da detaylı bir şekilde paylaşılıyor.

Everest’e çıkın!

Eğer bir dağın zirvesine çıkmak sizin için eşsiz bir deneyim ise, bunu sanal olarak gerçekleştirebilirsiniz. Dünyanın en yüksek zirvesi için hazırlanmış olan özel web sayfası sayesinde gerçek tırmanış rotası üzerinde ilerleyerek bir farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz. Üstelik tamamen ücretsiz

Geçmiş ve Bugün Tek Karede!

Özel bir proje olarak dikkat çeken bu projede, geçmiş ile bugünü birleştirerek iki farklı kareyi tekrar ekranda görüntüleyebilirsiniz. Üstelik dilerseniz bu projeye katkı sağlayarak farklı fotoğraflarınızın yer almasını da sağlayabilirsiniz

Yazı tipi öğrenme 

Özellikle tasarımcılar için büyük bir imkan sağlayan font bulma özelliği, elinizdeki bir tasarımı tanıtarak fontun ne olduğunu öğrenebilirsiniz. Tüm dünya genelinde milyonlarca font kullanıldığı göz önünde bulundurulduğunda, bir logo ya da kaynaktaki fontun öğrenilmesi mevcut web sayfasıyla oldukça kolay.

Google Haritalar’da dolaşma!

Çok geniş bir içeriğe sahip olan Google Haritalar’da Türkiye’den de çok farklı detayları bulabilmek mümkün. Fakat Google Haritalar servisinde farklı bir deneyim elde etmek isteyen kişiler için özel bir uygulama geliştirmiş durumda. Google Haritalar servisine erişerek aracı kullanabileceğiniz bu özel platform, kullanıma sunulduğu ilk günden itibaren oldukça dikkat çekiyor. Üstelik arabanın yanı sıra otobüs kullanabilmeniz de  söz konusu.

Köpek görüşü

Yapılan bilimsel araştırmalar sonrasında köpeklerin normal insanlar gibi görmediği belirtilirken, renk algısı olmayan köpeklerin nasıl gördüğünü bu internet sitesi ile öğrenebilirsiniz. Böylece köpeklerin dünyayı nasıl keşfettiğini, sizi nasıl gördüğünü daha net bir şekilde anlayarak onlarla empati yapabilirsiniz.

Tüm siteler, farklı ve ilgi çekici durumda. Boş zamanlarınızda siz de değerlendirebilirsiniz.

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here