Laptop Alırken Dikkat Edilecekler

0
49
views

Dizüstü bilgisayar modelleri alırken nelere dikkat etmeliyiz?

 

         Hızla gelişen teknolojiye ayak uydurmak onu takip edenler için bile artık zor olmaktadır. Eskiden masa üstü bilgisayar bile çoğumuz için lüks iken şimdi evlerimizde bile çok sayıda bilgisayar modelleri bulunmaktadır. Çünkü hepimiz yediden yetmişe bilgisayar bağımlısı hale geldik. Bir çoğumuz bilgiye ulaşmak için kullanır, bazılarımız ise sosyal medyada neler olduğunu merak eder arkadaşlarının yayınlamış olduğu video ve resim gibi paylaşımları takip eder. Bu neden ile eskiden evlerimize tek tv yetmez iken şimdi aynı durum bilgisayarlar için geçerlidir.

 

Laptop Alırken Dikkat Edilecekler
Laptop Alırken Dikkat Edilecekler

Bu ihtiyacımızı genelde dizüstü bilgisayarlar ile çözüme kavuştururuz. Dizüstü bilgisayar gün içinde gittiğimiz her yere de götürülebildiği için bize ayrı bir kullanım kolaylığı da sağlar. Laptop çeşitleri bu ihtiyacı gördüğü için çoğalmıştır. Bugün aşağı yukarı bir çok kişinin laptop sahibi olduğu bir gerçektir. Çoğunluk ile taşınabilir olması tercih edilmesinin en önemli sebebi olarak bilinir.

 

Niçin laptop kullanmalıyız?

 

Laptop istediğimiz her yerde kullanacağımız özelliğinin dışında yer kaplamaması açısından da önemli bir özellik arz eder. Bazılarımız sırf bu özelliği nedeni ile bile masa üstü bilgisayar tercih etmeyip laptop alır. Aslında masa üstü bilgisayar kullanımı daha verimlidir. Ama nedense özellikle gençlerimiz dizüstü bilgisayar modelleri alışkanlığından vazgeçmezler.

Bu arz talep meselesi yüzünden masa üstü bilgisayar fiyatları büyük bir azalma göstermiştir. Eskiden her ailenin almakta zorluk çektiği fiyatlar şimdi yüzde yüz gibi oranlarda düştü. Gerçi masa üstü bilgisayar kullanımında vazgeçemeyecek kişi sayısı oldukça fazladır. Bunlar genellikle alışkanlıktan gerek ise kullanım kolaylığı yüzünden masa üstü bilgisayarlara ihanet etmemektedir, Bu gibi nedenler ile her türlü çeşit modeller çıkmaya devam etse de masa üstü bilgisayarlar varlığını sürdürmeye devam edecektir.

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here