Laptop terimleri ve bilgisayarın yaşamımıza getirdiği değişiklikler

0
26
views
laptop terimleri

Laptop terimleri ve bilgisayarın yaşamımıza getirdiği değişiklikler

Bilgisayar teknolojilerinin her geçen gün gelişme göstermesine artık bu konuda profesyonel olanlar bile ayak uyduramaz hale geldiler. Belki biraz abarttığımızı düşünüyor olabilirsiniz. Gerçektende bilgisayar günümüzde resmen evrim geçirmeye başlamıştır. Daha şundan 10 yıl önce laptop ile ilgili herhangi bilgiye hangimiz sahipti ki? Geldiğimiz noktada bugün küçük bir çocuğun bile laptop sahibi olduğu bir gerçektir.

Laptop ile çalışabilmek daha pratik olduğundan hepimiz laptop kullanmaya başlamış vaziyetteyiz. Bu neden ile laptop almaya karar verdiğimizde laptop terimleri ile ilgili bazı bilgileri öğrenmemiz gerekir.

Laptopun amacına göre özellikleri

laptop terimleri            Öncelikle laptop terimleri öğrenmeye başlamadan önce laptopunuzu ne amaç ile kullanacağınıza karar verin. Nedeni ise laptop çeşitleri çok çeşitli olduğundan size ona göre bir laptop verilecektir. Laptop almaya gittiğinizde öncelikle size kaç ram istediğiniz gibi sorular sorulacaktır. Laptop terimleri arasında ram kısaca bilgilerin depo edildiği yer denilebilir. Ram en az 1 GB olmalıdır ki rahat çalışma imkanı bulursunuz. Daha hızlı bir laptop isterseniz hızlanma süresine göre değişik çeşitleri olan laptopları inceleyebilirsiniz.

Laptop terimleri arasında öğrenmeniz gereken bir diğer şey ise işlemcidir. Laptop terimleri arasında en çok karşınıza çıkacak olan şeylerden biri de bu olacaktır. İşlemci bilgisayarın en önemli parçaları arasındadır. Bir işlemci ne kadar hızlı olur ise bilgisayarda o kadar hızlı olacaktır. Bu neden ile işlemci konusunda çok dikkatli olunuz. Hızlı bir bilgisayar ile çalışmak her zaman çalışma zevkinizi de katlayacaktır.

Sabit disk ismi de laptop terimleri içinde çok fazla geçecek isimler arasındadır. Sabit disk bilgisayar üzerinde depoladığımız resim gibi görsellerin depo edildiği yerdir. Burası ne kadar büyük olur ise o denli fazla belge depo edilecektir. Bu neden ile sabit disk laptop terimleri arasında önceliklerimiz arasında olmalıdır.

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here