Masa Üstü mü Yoksa Laptop mu?

0
37
views
masaüstü mü laptop mu
masaüstü mü laptop mu

Eğer yeni bir bilgisayar satın almanız gerekiyorsa, mutlaka siz de masa üstü bilgisayar mı yoksa laptop mu kararsızlığını bir defa yaşarsınız. Bu konuda net bir karar verenlerin çoğu seçimini laptop bilgisayardan yana yapanlar oluyor. Çünkü taşınabilirlik özelliği, günümüzde milyonlarca kişi için vazgeçilmezler arasında bulunuyor. Bu yüzden masa üstü bilgisayarı seçenek olarak dahi görmeyenler var.

Masa Üstü Bilgisayarların Laptoptan Farkı

Oysa masa üstü bilgisayarlar çok daha üstün özelliklere, çok daha düşük bir bütçe ile sahip olmanızı sağlayabiliyor. Ayrıca bu modeller, laptoplar ile kıyaslandığında çok daha uzun süre yüksek performans özelliğini koruyabiliyor. Ancak “bilgisayarım her daim yanımda olmalı” diyenler için yüksek performans geri plana atılabilecek bir özellik olmaktan da kurtulamıyor.

masaüstü mü laptop mu
masaüstü mü laptop mu

Ekran büyüklüğü konusunda da masa üstü bilgisayarların daha zengin bir seçenek yelpazesi sunduğunu söylemek mümkün. Bildiğiniz gibi laptoplar, taşınabilirlik özelliklerinden kaynaklı olarak çok büyük ekrana sahip olamıyor. Hatta aksine, ekran ve dolayısıyla cihaz küçüklüğü bu tür ürünlerde bir avantaj!

Büyük Ekran Avantajını Masa Üstü Bilgisayarlar Sunuyor

Ancak ekran büyüklüğünden yana seçim yapanlar da tercihini ister istemez masa üstü ürünlerden yana kullanıyor. 22 inç ve daha üstü ekran büyüklüğü mimarların, grafikerlerin, montajcıların kısacası pek çok kişinin favorisi! Haliyle laptop yerine geniş bir ekran ve üstün bir performans özelliği sunan masa üstü bilgisayarları tercih ediyorlar.

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here