Minecraft Mod Nasıl Yüklenir? 

0
2364
views

Günümüzde bilgisayar, notebook, lap top, ıpad ve mobil telefon kullanımı oldukça yaygın bir konuma gelmiş durumdadır. Bu elektronik cihaz kullanımlarında ise internet, olmazsa olmaz bir konuyu oluşturuyor. İnternet bağlantısı olan cihazlarda oyun oynama, araştırma yapma, gazete okuma, müzik dinleme hatta televizyon seyretme imkânı yer alıyor. Küçük büyük herkes tarafından büyük bir heyecan içerisinde oynanan minecraft oyunu genellikle yeni genç neslin popüler oyunları arasında ilk sırada yer alıyor. Teknolojik yeniliklerle ilerleyen minecraft oyunu; büyük bir oyuncu ve hayran kitlesine sahip olan kilit noktası farklı konular tasarlamak olan bir oyundur. Büyük hayran kitlesine sahip olan minecraft oyunu tam anlamıyla indirme rekorları kırıyor. Oyuncular oyunla ilgili her türlü detayı en ince ayrıntısına kadar biliyor.

En Eğlenceli Oyun Minecraft Mod Yükleme

Oyun listelerini alt üst eden minecraft yenilenen mod sistemiyle oyunseverlerin dikkatini çekiyor. Oyunun popüler olmasının en önemli nedenleri arasında yenilenen mod sistemleri oluyor. Oyun tutkunları yenilenen modları heyecan ve merak içinde bekliyor. Atak yapılan modlar elektronik cihazlara yüklenerek heyecanla oynanıyor. Minecraft oyun modları pratik bir şekilde cep telefonları ve diğer cihazlara yüklenebiliyor. Bir kaç adımla yüklenebilen minecraft modlar oyunun popülaritesini her zaman yükseltiyor. Minecraft oyununun uzun ömürlü olmasının ana sebeplerinden birisi oyun için geliştirilen yeni modlardır.

Vazgeçilemeyen Oyun Minecraft

Oyunseverlerin vazgeçemediği oyunlar arasında yer alan minecraft oyunu gelmiş geçmiş en iyi oyun kategorisinde yer alıyor. Minecraft oyunu mod yükleme seçenekleri oyuncular tarafından merak ve ilgili bir şekilde inceleniyor. Sınırsız bir dünya olarak ilgi uyandıran minecraft her yeni gün yenilenen modlarla karşımıza çıkıyor. Oyunseverlerin severek oynadığı minecraft oyunu oyun yapımcıları tarafından geliştirilen modlar sayesinde dikkat çekmeyi başarıyor. Minecraft oyununda bazı modlar ücretli olabiliyor. Ancak ücretli dahi olsa oyuncular minecraft oyununun her modunu cihazlarına yükleyerek oyunu oynamayı tercih ediyor.

Aşama Aşama Minecraft Mod Yükleme İşlemi

Minecraft mod yükleme işlemi aşamalarla tamamlanabiliyor. Öncelikli olarak minecraft içim kilit dosya olan minecraft forge adlı programın son versiyonunu yüklemek gerekiyor. Minecraft forge adlı dosya yükleme işlemi tamamlandıktan sonra; listede bulunan istenilen mod seçeneklerinden bir tanesi yükleniyor. Daha sonra istenilen minecraft modunda .jar uzantılı olan dosyayı yine minecraft’ın mods adı verilen dosyasına atmak gerekiyor. Ancak bu sekmeye ulaşmak için Windows işletim sisteminde yer alan çalıştır adı verilen uygulama içeriğine %appdata% yazısı eklenerek tamam ya da ok butonuna onay vermek ve tıklamak gerekiyor. Açılan dosya üzerinden minecraft isimli klasöre girerek, burada yer alan mods adlı klasörün içerisine de .jar uzantılı mods dosyasını ekleniyor. Eklenen bu mods dosyası işlemlerinin sonrasında minecraft mod yükleme işlemi tamamlanmış oluyor ve yeni modla oyun oynanıyor.

 

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here