Minecraft Mod Nasıl Yüklenir?

0
5663
views

Çıktığı ilk günden itibaren her geçen gün oyuncu kitlesini artıran Minecraft, sunduğu birçok farklı oyun modu ile de oyun severlere harika bir oyun keyfi sunar.  Başarılarla dolu bir kariyere sahip olan oyun içerdiği kalite nedeni ile de indirme sayılarında da rekor rakamlara sahiptir. Oyunun çıktığı ilk günden beri favori olması ve hiç değer kaybetmemesinin temel nedeni ile sahip olduğu birden fazla mod seçenekleridir.  Minecraft mod yaratıcıları için adeta uçsuz bucaksız bir denizdir. Bu nedenle çok fazla mod seçeneğine sahiptir ve hala güncel olarak mod yazarları yeni modları hazırlayarak kullanıcılara sunar.

Hayatta Kalma Platformunun Yaratıcısı

Minecraft oyunu deyim yerindeyse hayatta kalma oyunlarının babasıdır.  İlk dönemlerde bugünkü kadar profesyonel görünüme sahip olmasa bile ilk günden itibaren oldukça ilgi görmüştür. Oyuncuların bu kadar ilgi göstermesinin temel nedeni oyunculara sunulan sıfırdan bir dünya ve bu dünyayı tamamen hayal güçlerine göre değiştirebilmeleridir. Zamanla geliştirilen oyun şuan bambaşka bir görünüme sahiptir ve güncel Story Mode seçeneklerine de sahiptir.

Minecraft Modlarının Yüklenmesi

Minecraft oyununa mod yüklenmesi için öncelikle Minecraft Forge isimli ek programa ihtiyaç vardır. Son sürümle uyum sağlayan Forge 1.7.10 sürümü ile birçok farklı modun kolayca oyuna yüklenmesi mümkün olur.

  • Minecraft Forge dosyasının bilgisayara indirilmesinin ardından dosya açılır ve içerisinde yer alan modlardan tercih edilen mod indirme butonu tıklanarak bilgisayara indirilir.
  • İnen ‘.jar’ uzantılı dosyayı Minecraft oyun klasörünün içerisinde bulunan ‘mods’ isimli dosyaya taşımak gerekir. Bu işlemi kısa yoldan yapmak için bilgisayarın ‘Çalıştır’ bölmesine ‘%update%’ Yazarak tamam butonuna basmak yeterli olur. Eğer Minecraft dosyası içerisinde ‘mods’ isminde doya yok ise şu an oluşturulabilir.
  • Modun yüklü olduğu dosyanın taşınmasının ardından mod yükleme işlemi sona erer ve direkt olarak oyuna girilerek yeni modun kullanılması mümkün olur.

Yüklenecek olan her yeni mod için aynı işlemin yapılması gerekir. Oyuncular diledikleri modu Forge programı ile indirebilir ve klasör içerisinde yerleştirme işlemini yaptıktan sonra yeni modları oyun içerisinde kullanabilir.

En İyi Kalitedeki Ücretsiz Oyun Modları

Minecraft içerisinde kullanılabilecek en işe yarar mod Journey Map’tir. Oyun içerisinde bulunulan bölgeyi gösteren harita modu ile zaman içerisinde yapılan birçok inşanın kolayca bulunması da mümkün olur.Harita modu ile hem her noktayı görmek hem de bir sonraki gidilecek noktaları işaretleyerek kolayca ulaşmak mümkün olur.

Bir diğer beğenilen mod The Lost Cities’tir. Gerçek yaşamı andıran bu mod keşif yapmayı seven oyuncular için oldukça idealdir. Gezilecek birçok farklı alan sunan mod içerisinde birçok farklı bölgeye yerleşke kurmak ve keşfe çıkmak mümkündür.

Korku sevenler için hazırlanan The Aether normal dünya içerisinde bulunamayacak çok sayıda düşmana sahiptir. Cehennem denilecek bir harita üzerinde hem hayatta kalmak için hem de yaşam yeri kurmak için oyuncular mücadele eder. Bugüne kadar çıkartılan en iyi modlar arasında yer alan bu harita birçok oyuncunun heyecanla indirdiği bir moddur.

Blok üretmeyi sevenler için özel olarak tasarlanan Carpenter’s Blocks m odu oyunculara birbirinden farklı sayısız blok kurma seçeneği sunar. Oyun içerisinde adeta marangoz gibi çok sayıda blok yapmak, şekil değiştirmek ve geliştirmek mümkündür.

 

 

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here