Msvcp140.Dll Hatası Nedir? 

0
1245
views

Msvcp140.Dll bilgisayarlarda bulunan ve çeşitli oyunların oynanması için önemli olan bir programdır. Bu programın olmaması ya da çeşitli nedenler ile bozulması ile birlikte insanlar bilgisayarlar üzerinden çeşitli oyunları oynayamaz hale gelirler. Bilgisayarda kullanılan çeşitli DLL dosyaları yer almaktadır. bu tür DLL dosyaları benzer programların eş güdüm ile çalışması için gereklidirler.

Bilgisayarlarda kullanılan çeşitli DLL dosyaları bulunuyor. Bu dosyaların eksik olması çeşitli programların çalışmamasına neden oluyor. Bu DLL dosyalarından birisi olan Msvcp140.Dll özellikle bilgisayar oyunlarının oynanması için önem arz ediyor. Bu nedenle de Msvcp140.Dll hatası ile karşılaşan kişiler genellikle çözüm için bu programı internet üzerinden indirerek tekrar kurma yoluna gidiyor.

Msvcp140.Dll Hatasının Çözümleri

Msvcp140.dll sorunlarının çözümü için birden fazla yöntem tercih edilebilir. Örneğin bu dosya silindi ise yeniden kurmayı deneyebilirsiniz. Genellikle internet üzerinden dosyayı indirmek ve eski dosyayı ayarlar/uygulamalar kısmından temizlemek gerekebilir. Bunun yanı sıra diğer durumlar için de yapılabilecekler bulunuyor.

Msvcp140.dll hatasının görülme nedenlerinden birisi de eksik yüklenen güncelleştirmeler olabilir. Bu nedenle güncelleme geçmişine göz atarak yapılmayan güncelleştirilmelerin yapılmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda sistem dosya denetçisi kullanarak Msvcp140.dll hatası çözümü için hasarlı programları tamir edebilirsiniz. Bu program Msvcp140.dll ve benzeri hatalı hasar görmüş programları tespit ederek tamir edilmesini sağlar. Gerekirse bu yöntemler işe yaramıyor ise bir teknik servis desteği de alabilirsiniz.

Msvcp140.Dll Dosyası Nasıl İndirilir?

Msvcp140.dll dosyası indirilip yeniden kurulabilir. Öncelikle bunu yapmak için dosyayı nasıl indirebileceğinizi bilmeniz gerekiyor. Bunun için internet üzerinden Msvcp140.dll araması yaptırarak dosyaya ulaşabilirsiniz. Fakat bazı siteler bu dosya yerine aynı isimde virüsleri de bilgisayarınıza yüklemenize neden olabilir. Bu tür nedenlerden dolayı dllfiles.com gibi internet sitelerinden güvenli indirme yapabilirsiniz.

İndirdiğiniz dosyayı olması gereken klasörü indirerek kolaylıkla kurulum yapabilirsiniz. Fakat olası durumlar için kurmadan önce sistemin bir yedeğini almanız da faydalı olacaktır. Aynı zamanda bu programın nasıl kurulacağı hakkında bilginin bulunmuyor ise internet üzerinden araştırma yapmak ya da bu yazının devamını okumak sizlere faydalı olabilir.

Msvcp140.Dll Nasıl Kurulur?

Kuruluma geçmeden önce bilgisayarınız ile uyumlu olan sürümü tespit etmeniz gerekiyor. Bilgisayarınız 32 bit ya da 64 bit olabilir. Hangi bit düzeyinde ise ona uygun dosyayı indirmeniz gerekiyor. Eğer bilgisayarınızın 32 bit mi yoksa 64 bit mi olduğunu bilmiyor iseniz, masa üstünde bilgisayarım simgesine sağ tıkladıktan sonra özellikler penceresi altında işletim sisteminizin özelliklerini öğrenebilirsiniz.

Yukarıda yer alan resimde de görebileceğiniz üzere cihazın özelliklerine bakarak size uygun dosyayı internet üzerinden indirebilirsiniz. İndirdiğiniz bu dosyayı uygun klasör içine atmanız gerekiyor. Sonuçta bu dosyanın nerede olduğunu bilmiyor olmanız gayet normal.

Dosyayı indirdikten sonra yol olarak C dizinin içinde yer alan Windows klasörüne girmeniz gerekiyor. Bu klasör içerisinde yer alan System 32 klasörü içinde normal şartlar altında Msvcp140.dll dosyasının bulunuyor olması gerek. Eğer yok ise bu indirdiğiniz dosyayı bu klasör altına alabilirsiniz. Eğer dosya var fakat zarar görmüş ise bu durumda dosyayı silerek indirdiğiniz dosyayı klasör içerisine atabilirsiniz. Bu şekilde kurulum yaparak bilgisayarın daha iyi çalışmasını sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here