Notebook İşlemcilerinde Intel Core Farkı

0
57
views
Notebook İşlemcilerinde Intel Core Farkı

Notebook İşlemcilerinde Intel Core Farkı

Bir bilgisayarın en önemli bileşeni işlemcisidir. Bilgisayarın bütün yükü işlemci üzerindedir ve işlemci bilgisayarın beyni olarak değerlendirilebilir. Bilgisayarın hızlı ve normal bir şekilde çalışmasını, komutları yerine getirmesini sağlayan bu sistemin özelliklerine dikkat edilmelidir. Bugün birçok insan işlemcinin önemini bilmediği için, bilgisayar satın alırken en çok kafasını karıştıran unsur işlemcisidir. Özellikle notebook işlemcileri hakkında bilgi sahibi olmayan kişiler seçim yapmakta zorlanırlar. Birbirinden farklı notebook işlemcileri arasından işlerine yarayabilecek olanı seçmeleri biraz araştırma yapmalarını gerektirir. Bunun içinde birçok web site yardımcıları olabilecektir.

Notebook İşlemcilerinde Intel Core FarkıDoğru Seçimle Verimli Çalışın

       Bütün bilgisayarlarda olduğu gibi notebooklarda da işlemciler önemlidir. Bilgisayarın ana damarı olan işlemciler bilgisayardan alınacak olan verimin göstergesidir. Doğru bir seçimle satın aldığımız notebook işlemcileri ne kadar kaliteli ise bilgisayarımızın da o kadar kaliteli olduğunu gösteriyor. Özellikle iş hayatımızda notebook kullanıyorsak mutlaka işlemcilerine dikkat etmemiz gerekiyor. Lazım olduğu anda bize sorun çıkaracak olan bir notebook tercihi yapmamak için notebook işlemcileri hakkında bilgi sahibi olmalıyız.

İşlemci denildiğinde ilk akla gelen Intel oluyor. Intel işlemci teknolojisini her geçen gün arttırıyor ve insanların yararına sunuyor. Bugün en iyi notebook işlemcileri arasında Intel Core i7 yer alıyor. Birçok kişi bu mükemmel işlemciye sahip olan bilgisayarları tercih ediyor ve bütün ağır işlerinin altından Intel Core i7 sayesinde kolaylıkla kalkabiliyor. Intel Core i7-940XM Extreme Edition bugün birçok notebookta yer alıyor ve en hızlı işlemci olma unvanına da sahip oluyor. Intel Core i7 4 çekirdekli işlemcisi ile 2130 ile 3333MHz arasında hıza ulaşabiliyor. Notebook işlemcileri arasında tek çekirdeğinde bile üstün performansını ortaya koyan Intel, artık dünyanın işlemcisi olmayı başarıyor.

Bilgisayarından üstün performans, yüksek hız bekleyen herkes notebook işlemcilerinden Intel Core i7 tercihini yapıyor. İş hayatından birçok işini notebook üzerinden gerçekleştiren insanlar Intel Core turbo gücü ile asla hız kesmiyor. Doğru seçimle bir notebooktan en iyi verimi almayı başarıyor. http://bilgisayarmakaleleri.com/bilgisayar-urunleri adresini ziyaret ederek notebook çeşitleri, notebook işlemcileri ve diğer tüm konularda bilgi sahibi olabiliyor.

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here