Numara Sorgulama Ücretsiz

0
1650
views

Bazen telefonumuzda kayıtlı olmayanların bizi aradığını görürüz. Kimin aradığını bilmediğimiz için güvenemeyiz ama yine de temkinli olmak adına arayan numaranın kime ait olduğunu da öğrenmek isteriz. Bu durumda yapılması gereken şeylerden biri numara sorgulamadır. Ücretsiz bir şekilde kayıtlı olmayan numaraları sorgulamak mümkündür. Bunun için çeşitli uygulamalar mevcuttur ve o uygulamalarla bizi arayan numaraları her zaman sorgulayabiliriz.

 

Çevremiz ve iletişim hâlinde olduğumuz insanların sayısı çoğaldıkça istesek de istemesek de numaramızı verdiğimiz kişi sayısı da artıyor. Bundan dolayı sizi telefonunuzda kayıtlı olmayan birisi aradığında kim olduğunu merak etmeniz oldukça doğal. Kayıtlı olmayan numaraları sorgulayabileceğiniz ücretsiz numara sorgulama servisleri vardır.

 

Ücretsiz Numara Sorgulama Uygulamaları

 

Görüşmek istediğiniz ve önemli bulduğunuz numaraları telefonunuza kaydeden biri olabilirsiniz. Sizi telefonunuzda kayıtlı olmayan birisi aradığında o numara her ne kadar önemli olmasa da güvenliğiniz açısından kim olduğunu öğrenmek isteyebilirsiniz. Bu durumda yapabileceğiniz en kolay yol ücretsiz numara sorgulama uygulamalarından indirmektir.

 

Numara sorgulama uygulamalarının çeşidi çok fazladır ve bu sizin hangisinin doğru sorguladığına karar vermekte zorlanmanıza sebep olur. Birazdan vereceğimiz uygulamalara güvenebilir ve ücretsiz bir şekilde numaraları sorgulayabilirsiniz. Fakat uygulamaların hangisi olduğunu belirtmeden önce dikkat etmeniz gereken noktaların olduğunu da bilmenizi isteriz. Yazımızda ondan da söz edeceğiz, bundan dolayı içiniz rahat olsun.

 

Numaraları Sorgulamadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

 

Eskiden numaraları sorgulamak için 118 numaralı hatlar oluyordu. Fakat bunlar ücretsiz değildi. Her ne kadar ücreti çok fazla olmasa da kayıtlı olmayan numaraların her aramasında bu hatları arayıp para ödemeniz gerekiyordu. Şimdiyse numaraları ücretsiz bir şekilde sorgulayabileceğiniz uygulamalar üretildi. Onlardan birini telefonunuza indirerek ücretsiz ve güvenilir bir şekilde numaraları sorgulayabilirsiniz.

 

Ücretsiz numara sorgulama uygulamalarını indirmeden önce uygulamaların ne kadar güvenilir olduğunu araştırmalısınız. Popüler olduğu için güvenilirdir diye düşünmeyin, uygulamalar telefonunuzdaki kişisel verilere erişebildiği için popüler olsa da olmasa da uygulamaların güvenilirliğini araştırmanız gerekir.

 

Tüm Operatörler İçin Ücretsiz Numara Sorgulama

 

Ücretsiz bir şekilde numara sorgulayabileceğiniz uygulamalardan yararlanmak son derece basittir. Ancak bu uygulamaları kullanmadan önce güvenilirliğini sorgulamak son derece önemli bir detaydır.  İlk başlarda güvenilir olan uygulamalar yapılan güncellemelerden sonra daha az güvenilir olabiliyor. Ondan dolayı araştırmanızı dikkatli ve detaylı yapmanızı önerilir. Birazdan söz edeceğimiz uygulamaları indirdiğinizde operatörünüz ne olursa olsun ücretsiz bir şekilde numara sorgulayabilirsiniz. Böylece sizi arayan kayıtsız numaraların kim olduğunu öğreneceksiniz.

 

Ücretsiz Bir Şekilde Numara Sorgulayabileceğiniz Uygulamalar

 

Aşağıdaki uygulamaları indirdiğinizde ücretsiz bir şekilde numara sorgulayabilirsiniz:

 

  • Arayan Kimliği ve Numara Bulucu
  • Whoscall – Arayan ID ve Engel
  • Simpler – Kişiler, Çevirici ve Telefon
  • me – Caller ID, Spam Call Blocker & Contacts
  • Telefon Numarası Bulucu

 

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here