Olta Kamışı

0
135
views
Olta Kamışı

Balık avı için gerekli olan malzemelere bakıldığında bunlar içerisinde olta kamışı önemli bir yere sahiptir. Gerek olta kamışı gerekse diğer balık avı malzemelerini satın almadan önce birtakım temel bilgilere sahip olunması avantaj sağlamaktadır. Bu sayede daha kullanışlı malzemeler alınarak daha düzgün biçimde balık avlanabilmektedir.

Olta Kamışlarının Özellikleri

Olta kamışı seçmeden önce olta kamışlarının hangi özelliklere sahip olması gerektiğinin bilinmesi gerekmektedir. Kamışlar kendi içerisinde birkaç çeşide ayrılmaktadır. Bunlar içerisinde ülkemizde yeni yayılmaya başlayan surf avlanma tekniği için surf kamışlar tercih edilmektedir. Spin avlanma tekniği için ise spin kamışların tercih edilmesi tavsiye edilmektedir.

Olta Kamışları

Olta kamışı www.avbaliksepeti.com tercih ederken hangi avlanma tekniğinin kullanılacağının göz önünde bulundurulması gerekir. Bu sayede en doğru kamış seçilerek balık avlama başarılı bir şekilde gerçekleşmektedir. Spin balıkçılığı kıyıdan avlanma olarak da bilindiğinden dolayı bunun için seçilecek olan kamışların hafif olması önem taşımaktadır. Bunun yanı sıra uzun ve esnek kamışlar da balık avı için gerekli unsurlar arasında sayılmaktadır.

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here