PES 2020 Sistem Gereksinimleri

0
1722
views

2020 yılı itibarıyla oynanmaya başlanacak olan PES 2020 sistem gereksinimleri uzun zamandan beri merak ediliyordu. Özellikle serinin tutkunları tarafından oyun içerisinde yapılacak değişik ve sistemde nasıl bir gereksinimin ihtiyaç duyulacağı yakından takip edilirken konu ile ilgili Konami tarafından yapılan yeni paylaşımlar, bu merakı biraz olsun dindirdi.

Yeni oyun versiyonu ile birlikte oyun içi dinamiklerde her yıl olduğu gibi yine değişikliğe gidecek olan Konami’nin farklı özelliklerle de heyecanı aynı şekilde sürmeyi hedeflediği öğrenildi. Oynanış mekanikleri üzerinde 2020 yılı itibariyle ciddi bir değişim beklenen PES 2020 ile birlikte sistem gereksinimlerinde de farklılıklar oluşacak. Konuyla ilgili yapılan resmi paylaşımlara göre sistem gereksinimleri ise şöyle;

Minimum Sistem Gereksinimleri

İşlemci: Intel Core i5-3470 / AMD FX 4350

İşletim Sistemi: Windows 10 (64 bit)

Bellek: 4 GB RAM

Ekran Kartı: : NVIDIA GTX 670 veya AMD Radeon HD 7870

Depolama: 40 GB boş alan

Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşlemci: Intel Core i7-3770 / AMD FX 8350

İşletim Sistemi: Windows 10 (64 bit)

Bellek: 8 GB RAM

Ekran Kartı: : NVIDIA GTX 760 veya AMD Radeon R9 270X

Depolama: 40 GB boş alan

Sistem gereksinimlerinden de anlaşılacağı özellikle yeni oyunda, yine yüksek bir donanıma ihtiyaç duyulacak. Özellikle en az 40 GB gibi yüksek bir depolama alanının gereksinim duyulması, oyunu oynamak isteyenler için ciddi bir tasarruf yapılmasını zorunlu kılıyor. Minimum 4 GB RAM, önerilen sistemde ise 8 GB RAM ile akıcı bir şekilde oyun oynamak mümkün olurken Windows 7 işletim sistemi de yine cihazlarda olmak zorunda. Intel core i5 işlemci ile çalışabilen oyunda daha iyi bir performans elde etmek isteyenler ise Intel core i7 işlemcili cihazları tercih edebilir. Ekran kartında ise yine Nvidia ya da AMD Radeon serisinden GTX 670 ya da 7870 kullanılabilir.

PES 2020 Adı Değişiyor!

Yeni versiyon ile birlikte yapılacak değişiklikler sadece sistem gereksinimleri ve oyun içi dinamikleri olmayacak. Yeni dönem ile birlikte PES serisini takip eden kullanıcılar için bir farklı değişiklik de oyunun isminde olacak. Açıklamalara göre artık oyun PES adı yerine eFootball PES 2020 olarak yer alacak ve bu şekilde adlandırılacak.

PES 2020 ile birlikte minimum sistem gereksinimlerini de dahil yüksek donanımların belirtilmiş olmasındaki en önemli etken ise oyun motorunda ciddi değişikliklerin yapılacak olması. Bu açıdan yeni dönem itibariyle oyun oynamak isteyen kişilerin mutlaka güçlü bir bilgisayarı tercih etmesi gerekiyor. Daha çok masaüstü versiyonlarda tercih edilen bu oyunda kullanıcılar özellikle önerilen sistem gereksinimlerine sahip olması halinde çok akıcı dinamik ve keskin grafiklere sahip bir futbol oyunu oynama şansı bulacak. Bugüne kadar paylaşılan bilgiler ve sızdırılan görseller dahilinde oyunun ciddi bir beklenti yarattığını söylemek de mümkün.

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here