Pratik ve Hızlı Bir Şekilde Bilgisayara Android Kurma

0
2999
views

Android telefon kullanıcılarının en çok araştırdığı sorulardan biri de bilgisayara Android kurma yollarıdır. Bunun en temel nedeni telefondaki oyunlara bilgisayar üzerinden ulaşarak çok daha rahat, hızlı ve uzun süreli oyun oynama deneyimidir. Örneğin normal şartlarda bilgisayar üzerinden ulaşılamayan Clash of Clans, bilgisayarda oynandığında daha iyi verim alınabilmektedir. Telefon ekranından kat be kat geniş olan bilgisayar ekranında oyunlar daha rahat ve eğlenceli bir hale gelmektedir. İşte bu nedenle de bazı Android kullanıcıları bazı programları kullanarak telefondaki uygulamalarını bilgisayarda görüntülemeye çalışırlar. Fakat her program başarılı ya da kaliteli bir hizmet vermediği gibi bilgisayarın yavaşlamasına bile neden olabilir. Bu nedenle kullanılacak program titizlikle seçilmelidir.

Bilgisayara Android Kurma Programları

Kullanıcılarının sıklıkla söz ettiği bilgisayara Android kurma programları arasında belki de en çok bilinen ve kullanılan program BlueStacks’dir. Kurulumun ardından bu programı açarak ekranınızı ve uygulamalarınızı görüntüleyebilirsiniz. Lakin bu uygulama stabil olmaması ve bilgisayarı yavaşlatması nedeniyle çok sayıda olumsuz yorum almıştır. Remix OS de aynı görevi gören ve son dönemlerde popüler olan bir programdır; fakat aynı şekilde ortaya çıkardığı stabilizasyon sorunu kullanıcılardan eksi puan almasına sebep olmuştur. Bu iki seçeneği ya da sadece birini denemiş olup verim alamayan kişiler için ise farklı bir program da mevcuttur, fakat işlemleri yaparken sabırlı olmalı ve birazcık zaman ayırmayı gözden çıkarmalısınız.

Android 6.0 Marshmallow

Farklı ve biraz daha uzun yoldan bilgisayara Android kurma programı olan Marshmallow ile dilediğiniz rahatlığa kavuşabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey sırasıyla Android x86 kaynağını indirmek, 8GB veya üzeri USB’nizi FAT32 biçiminde formatlamak, UNetbootin indirmek, Windows’unuzda arama yaparak bulabileceğiniz “Sabit disk bölümleri oluştur ve biçimlendir” eylemine tıklamak, Disk Yönetimi” bölümünde yer açmak istediğiniz sabit disk adınıza sağ tıklayarak ve ardından “Birimi Küçült” diyerek 64GB yer açmak, GParted dosyasını indirmek, önceden indirmiş olduğunuz UNetbootin’i açarak GParted üzeirnden indirdiğiniz “gparted-live-0.xx.x.x.i686.iso” adındaki ISO dosyasını formatladığınız USB belleğinize yazmak, bilgisayarınızın Boot menüsüne geçiş yapmak, tekrar UNetbootin’i açıp bu sefer “android-x86-6.0-20151202.iso” dosyasını USB’ye yazdırmak. Kurulum sonunda çıkan ekranda “Do not format” seçeneğini işaretlemeniz gerekiyor, aksi halde Android sisteminiz formatlanabilir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hangi bilgisayara Android kurma programı olursa olsun seçiminizi yapmadan önce mutlaka kullanıcı yorumlarını dikkate almalısınız. Çokça olumsuz yorum alan programlar bilgisayarınıza ve hatta Android sisteminize kalıcı zararlar verebilir. Bunun yanı sıra indireceğiniz program ya da uzantı ne olursa olsun varsa kendi sitesinden, yoksa bilindik ve güvenirliği yüksek sitelerden yapılmalıdır. Aksi halde virüslerle boğuşmanız kaçınılmaz bir son olacaktır. Son olarak, işlemlerinizi yaparken son derece dikkatli bir şekilde okumayı ve işlem sırasını titiz bir şekilde takip etmeyi unutmayın.

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here