Red Dead Redemption Sistem Gereksinimleri

0
1685
views

Gelişen bilgisayar teknolojileri ile birlikte, oyun sektörü de ivme kazanarak yükselmektedir. Oyun sektörünün belki de en bilinen ismi olan Rockstar Games daha çok GTA serisi ile bilinmektedir. Bunun yanında birçok oyuna imza atmış olan deneyimli firmanın piyasaya sürdüğü yeni oyunlardan biri olan Red Dead Redemption 2 oyun eleştirmenleri ve oyunculardan tam not almayı başarmıştır.  İlk oyunu 2010 yılında çıkan Red Dead Redemption, 2. oyunu ile daha fazla ses getirmeyi başarmıştır. Playstation 4 ve Xbox One için 26 Ekim 2018’de oyuncularla buluşan yapım 5 Kasım 2019 yılında ise PC platformuna çıkışını gerçekleştirmiştir.

Donanım Problemleri  

Konsollarda yüksek performans ile çalışmakta fakat oyun teknik açıdan donanımı oldukça zorlamaktadır. Bunun temel sebeplerinden biri ise oyunun grafiklerinin oldukça detaylı ve ışıklandırma, gölgelendirme gibi unsurların yoğun kullanılmasından kaynaklanmaktadır. PC’ye çıkışının ardından optimizasyon sıkıntılarının çok olduğu çeşitli oyun severler ve oyun mecraları tarafından sıklıkla bahsedilmektedir. PC’de Red Dead Redemption 2 oyununun oynanabilmesi için gerekli olan minimum, önerilen ve maksimum sistem seçenekleri aşağıda belirtildiği gibidir.

Minimum Sistem Gereksinimleri   

Bilgisayarınızın sahip olması gereken azami donanım seviyesidir. En düşük ayarlarda saniyede 60 kare hızına ulaşabilmek ve akıcı bir oyun deneyimi sağlanması için;

Windows 7 işletim sistemi 64 bit olmalı. 32 bit desteklenmemektedir. Oyununuzu eğer 32 bit işletim sistemi kurulu bir bilgisayarda açmaya çalışırsanız maalesef açılmayacaktır. Intel Core i5 2500k ya da eş değer bir işlemci donanım olarak bilgisayarda bulunmalıdır. AMD FX-6300 gibi işlemciler de eş değerdedir. Minimum olarak işlemci hızı 3.3GHz’ye ulaşmalıdır.

Ekran kartı olarak ise en az AMD Radeon R9 280 ya da NVIDIA GeForce GTX 770 ayrıca 2GB VRAM ve en az 8 GB RAM gerekmektedir. Depolama alanı olarak 150GB ayrılması gerekmektedir. Oyunun boyutu gelecek olan güncellemelerle artabilir. Bu ya da buna yakın bir donanım ile birlikte düşük ayarlarda akıcı bir oyun deneyimi elde edilebilir.

Önerilen Sistem Gereksinimleri   

Windows 10 64 bit işletim sisteminin bulunması gerekmektedir. İşlemci tarafında ise Intel Core İ7 7700HQ ya da AMD Ryzen R5 1500X donanım olarak tercih edilmektedir. Ekran kartı olarak Nvidia GeForce 1050’ti grafik kartı ile orta ayarlarda akıcı bir kare sayısı elde edilebilmektedir. 4gb VRAM ve 8-12 GB RAM orta ayarlarda akıcı bir oyun deneyimi için yeterli seviyededir.

Maksimum Sistem Gereksinimleri  

Red Dead Redemption 2 oyununu Ultra ayarlarda oynamak için önerilen sistem gereksinimleri ise şu şekildedir; Windows 10 64 bit işletim sistemi, i7 4770K ya da daha iyi bir modeli. Ekran kartı olarak ise Nvidia GeForce 2080Ti modeli ile birlikte 16GB RAM yeterli olmaktadır. Red Dead Redemption 2 bu donanım ile ultra ayarlarda akıcı bir şekilde oynanabilmektedir.

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here