Telefon İçin En İyi Virüs Programları

0
1386
views

Mobil kullanımı giderek artarken cihazlardaki güvenlikte çok daha kritik bir hale geliyor. Zira telefonlar üzerinden mobil bankacılık gibi pek çok farklı işlemin yapılabilir durumda olması, sahtekarlık ve dolandırıcılık olaylarının da bu alana yönelmesine neden oldu. Android ya da iOS işletim sistemleri ile uyumlu bir şekilde çalışabilen virüs programları ise sağlayacağı güvenlik önlemleri nedeniyle mutlaka tercih edilmeli. Telefon için en iyi virüs programları arasından yapacağınız tercihler sayesinde güvenliği üst seviyeye çıkarabilir ve böylece tehditlere karşı cihazınızı korumalı hale getirebilirsiniz.

Kaspersky Mobile Antivirus

Bilgisayarlarda olduğu gibi mobil virüs programlarında da ilk seçeneklerden bir tanesi olan Kaspersky, telefonlar için özel olarak uyarladığı uygulamasıyla hem performans açısından koruma hem de mobil tehditlere karşı cihaza tam anlamıyla bir koruma sağlıyor. Ücretli ve ücretsiz sürümü olması sayesinde kişilerin kolay bir şekilde güvenliği Kaspersky Mobile Antivirus ile sağlaması mümkün.

Avast Mobile Security

Güvenlik alanının bir diğer önemli markası olan Avast, telefonlar için geliştirdiği Avast Mobile Security ile alternatif oluşturuyor. Birden fazla platformda koruma sağlayan bu uygulama, üstelik tek bir dokunuş ile tüm güvenlik tarama işlemlerini gerçekleştirerek tam bir koruma sunuyor. Üstelik sim kart güvenliği ya da kamera görüntü alma koruması gibi pek çok farklı özellik ücretsiz bir şekilde kullanıcılara sunuluyor.

Bitdefender Antivirus Free

Bitdefender ücretsiz versiyonu ile piyasaya sürdüğü antivirüs programı bulut içi tarama teknolojisine kadar geniş bir imkan yaratıyor. Pil tüketimi konusunda da son derece optimize edilmiş olan program böylece telefonları yormuyor ve güvenliği üst seviyelere çekiyor.

Norton Security and Antivirus

Güvenlik programlarının öncülerinden bir tanesi olan Norton, Security Antivirüs adını verdiği uygulamasıyla telefonlarda uyumlu bir şekilde çalışma imkanı yaratıyor. Üstelik kişisel bilgilerden fotoğraflara kadar tüm verilerin güvenli bir şekilde telefonda saklanmasını sağlayan Norton, sağladığı ek özellikleri ile de WiFi korumasını dahi kolay bir hale getiriyor.

Sophos Mobile Security

Adı çok fazla duyulmazsa da etkin ve 2016 yıllarından itibaren sektördeki ağırlığını giderek arttıran bir mobil program olan Sophos Mobile Security, güvenlik açısından alternatif isteyenler tarafından değerlendirilebilir. Üstelik sadece koruma değil, çağrı engelleyeceği gibi pek çok farklı özelliği ücretsiz bir şekilde kullanıcılara sunan program böylece telefondaki mevcut riskleri minimuma indiriyor ve tam bir koruma sunuyor.

Mobile Security Master

2019 yılının en güçlü programlarından birisi olarak gösterilen antivirüs uygulaması, bugüne kadar çok olumlu dönüşler alarak kısa süre içerisinde bu alandaki farkına göstermiş durumda. Kişilerin uygulama kilidi, mesaj güvenliği gibi pek çok farklı konuda destek alabileceği program tam bir çözüm sunar. Telefonun çalınması gibi durumlarda da yine kişilerin uygulamadan destek alabilmesi mümkün.

McAfee Mobile Security

İsmi ile güven yaratan markalardan bir diğeri olan McAfee, telefonları ihmal etmemiş durumda. Gerek bilgisayar gerekse de telefonlar için geliştirdiği özel versiyonlar ile bugüne kadar pek çok farklı firma tarafından ödüle layık görülen McAfee, telefonlarda en üstün korumayı sunuyor. Özellikle güvenlik çok kritik durumlarda ise bu aşamada bu programı deneyebilirsiniz.

Listede olan her bir program gerek Android gerek iOS işletim sistemleri ile uygun bir şekilde çalışabilecek durumda. Telefon için en iyi virüs programları arasından seçim yapmak istiyorsanız mutlaka bu listedekiler arasından seçiminizi yapmalısınız.

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here