Telekonferans Nasıl Yapılır?

0
1111
views

Her zaman ve her yerden sevdiklerinizle, iş arkadaşlarınızla ve tüm bağlantıda olduğunuz kişilerle görüşmek için elbette teknolojik ve dijital dünyayı yakından takip etmeniz gerekir. Bu kapsamda, özellikle de pandemi sürecinden bu yana herkesin tüm işini online olarak gerçekleştirmesi kapsamında en çok yanıt aranan sorulardan biri de telekonferans nasıl yapılır sorusu olmaya devam ediyor.

Oldukça kolay bir şekilde yapılan ve onlarca insanın katılımına sahip olan telekonferans sistemi her alanda kullanımı uygun olan bir sistemdir. Bir toplantı için, hasret gidermek için, sunum yapmak ve daha binlerce uzaktan işi yürütebilmek için telekonferans telefonlar ve bilgisayarlar araçlığıyla yapılır. Akıllı olan tüm mobil cihazlar kullanılarak bu eylem hayata geçirilir.

Telekonferans Kaç Kişiden Oluşur?

Telekonferans kaç kişiden oluşur ve telekonferans nasıl yapılır soruları birbiriyle bağlantılı olan sorulardır. Akıllı telefon kullanılarak ya da büyük bilgisayarlar ve projeksiyon cihazları kullanılarak yapılan bir işlemdir. Eğer akıllı telefonlar ve bilgisayarlar üzerinden yapılacaksa, özel bir uygulama kapsamında maksimum 100 kişiye kadar bağlantı sağlanabilir.

Ancak kullanılan uygulamanın özelliklerine ve kısıtlamalarına bağlı olarak katılım gösterecek olan kişi sayısında azalma ya da artış da olabilir. Uzaktan eğitimin, uzaktan toplantı ve sunumların, uzaktan görüşmelerin çok fazla önem kazandığı bu süreçte de telekonferansta binlerce kişiyle aynı anda görüşme imkânına sahip olabilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey, telekonferans yapabileceğiniz bir uygulamaya sahip olmak ve görüşeceğiniz kişilerin de aynı uygulamaya sahip olmasını sağlamaktır. Ardından arama yaparak bağlantıya geçebilir, istediğiniz kişileri ekleyip çıkarabilirsiniz.

Telekonferans Ne Zaman Kullanılır?

Son dönemlerde giderek yaygınlaşan sorulardan biri olan telekonferans nasıl yapılır sorusuna her geçen gün farklı bir uygulama yanıt veriyor. İster sevdiklerinizle, ister uzak kaldıklarınızla, iş arkadaşlarınızla, öğrencilerinizle ya da görüşmeniz gereken her kimseyle telekonferans bağlantısı sayesinde online ve güvenli bir şekilde görüşme sağlayabilirsiniz.

Üstelik kullandığınız uygulamanın özelliklerine göre, ekranda fotoğraf, video, sunum ve word dosyası ve benzeri içerikleri de rahatlıkla paylaşabilirsiniz. Bu paylaşımların üzerinde çizim ve yazımla gösterim de yapabilirsiniz.

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here