Ücretsiz Cv Hazırlama Siteleri

0
2617
views

Yaşantımızın büyük bir bölümünü ileri ki zamanlarda daha iyi bir yaşam standardı kurmak üzerine planlar ve öyle hareket ederek yaşarız. Okullar okuyarak en sonunda uzunca bir süre hazırlandıktan sonra sınava girer ve artık son okul olarak da adlandırabileceğimiz üniversite maceraları başlar. Kişi burada kendini en iyi şekilde hazırlayarak daha iyi bir yaşam standardı için son adım olan üniversite için en iyisini vermeye çalışır. En sonunda da her şeyin bir şekilde son bulduğu gibi üniversite yaşantısı da son bulur ve asıl olan iş hayatına doğru kapı açılır.

İş hayatına girmek için işverenlerin sizden istediği gereklilikleri karşılamanız çok büyük bir önem arz etmektedir. Bu nedenden dolayı onlara sunabileceğiniz çeşitli belge ve araçlar bulunmaktadır. Bu belgelerden bazıları cv ve portfolyo şeklinde sunulabilmektedir. Cv’de kişinin genel bilgileri yer almaktadır. Portfolyo da ise kişinin yapabileceği şeyler uygulamalı bir şekilde örnek olarak sunulmaktadır. İşte bu ikisi sizin için iş yaşantınızın devamını ve kaderini belirleyen önemli birer etmendir

Ücretsiz Cv Hazırlama Siteleri

İşverene kendinizi kabul ettirmek amacı ile ilk başvuru mahiyetinde vermiş olduğunuz cv’yi ücretsiz olarak hazırlayabileceğiniz web siteleri mevcut. Bunlardan bazıları ise şöyle; toptalent.co, Resumonk, CVlogin, Resume.com ve Kick Resume gibi sitelerdir. Bu sitelerden ücretsiz bir biçimde cv oluşturabilirsiniz.

İyi Bir Cv Nasıl Yazılır?

İş yaşantınızın kaderini belirleyecek olan en önemli etmenlerden birisi olan cv, sizin kişisel olan bilgilerinizi ve yeterlilik hakkında birtakım bilgi ve birikimleriniz hakkında çalışmak için başvurmuş olduğunuz iş yerine önemli bir data sunmaktadır. Bu datanın sunum şekli son derece önemlidir. Çünkü etkili bir anlatım içeren cv’ler diğerlerine göre daha fazla ön plana çıkabilmektedir. Bunları sağlayan kurallara uymak da iyi bir cv yazmanıza olanak sunacaktır. Örneğin yazacağınız cv de paragraflar kesinlikle kısa ve öz paragraflar olmalı. Uzun paragraflar yazmak çok da doğru olmayacaktır. Yine yazacağınız cv’nin sayfa sayısı 2’yi geçmemelidir. Yazarken 1. ve 3. tekil kişi ağzından yazıyı yazmalısınız. Kullanmanız gereken karakter ise genellikle “Times New Roman” ya da “Arial” olmalıdır.

Cv ve Portfolyo Arasındaki Farklar Nelerdir?

Cv sizin genel bilgi ve birikimlerinizin söz ile işverene aktarıldığı bir belgedir. Burada amaç sizin kendinizi işverene en iyi tanıtmanız ve kendi hakkınızda işverene bilgilerinizi temel anlamda başarılı bir biçimde sunmanızdır. Portfolyo da ise önemli olan yapabileceklerinizin örneklerini işverene örnekler yardımı ile sunarak işverene neler katabileceğinizi aktarmaktır.

Cv ve Portfolyonun Ortak Özellikleri Nelerdir?

Girmeyi istediğiniz iş yerine kendiniz hakkında temel bilgilerinizi verdiğiniz cv sizi işverene tanıtır ve neler yapabileceğiniz hakkında fikirler verir. İşverene vereceğiniz portfolyo ise sizin neler yapabileceğinizi işveren daha önce yaptıklarınızı örnek olarak göstererek işverene sizin neler katabileceğinizi anlatmanıza yardımcı olacak olan belgedir. Bu ikisinin ortak özelliği ise işverene genel bilgileriniz dâhilinde vermiş olduklarınızla ve örnek çalışmalarınızın bilgilerini sunarak sizi işverenin kabul etmesini sağlayacak olan en önemli iki belge olmasıdır.

 

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here