Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı 0xc00007b 

0
1269
views

Bilgisayarların çeşitli nedenler ile dosyaların da hasarlar meydana gelebilir. Bu hasarları giderebilmek için genellikle internet ortamında yapılan araştırmalar önemli hale gelir. Bu tür hatalardan birisi de Uygulama düzgün olarak başlatılamadı 0xc00007b hatasıdır. Bu hataya neden olan birden fazla durum vardır. Bu durumlara karşı çözümler ile bilgisayarın hatasız çalışması sağlanabilir.

Genellikle bu hata Windows 7, 8, 10 işletim sistemlerinde görülmektedir. Önemli sistem güncellemelerinin eksik yapılmasının bir sonucu olarak bu hata ile karşılaşılır. Genellikle bu hata görselleri görüntülenmesi aşamasında görülen bir hatadır. Bu nedenle bu hatanın görüldüğü durumlarda görseller ile ilgili düzenlemeler yapmak yerinde olacaktır.

Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı 0xc00007b EBA

0xc00007b hatası ile çeşitli oyunların kurulumu aşamasında rastlanabilir. Bunun yanı sıra bu hataya eba eğitim ağına erişmek istendiğinde de rastlanabilir. Genellikle telefonlara kurulan EBA uygulamasının eksik ve geçersiz kurulması ya da canlı dersler için gerekli Zoom uygulamasının kurulmasında rastlanan sorunlar bu hataya neden olabilir.

Bu hatanın görülmesinin bir diğer nedeni de bilgisayarlarda özellikle Windows 7 sistemlerine gerekli güncelleştirmelerin yapılmaması gösterilebilir. Bu nedenle güncellemelerin eksiksiz olarak zamanında kurulması eğer eksik güncelleme bulunuyor ise bu güncellemelerin internet ortamında indirilip kurulması gerekebilir. Genellikle bu sorun Windows işletim sistemi 7 sürümünün bazı türlerinde görülür. Örneğin Windows 7 home edition sürümünde bu tür hatalara daha fazla rastlanılır.

0xc000007b Hatası Nedir, Neden Yaşanır?

Bu hatanın farklı nedenleri olabilir. Her şeyden önce bilgisayarı olması gerektiği gibi kapatmamak hatalar arasında başı çeker. Bir diğer hata nedeni ise çeşitli dosyaların eksik olması durumudur. Özellikle direct x programlarının eksik olması bu hatayı ortaya çıkarır.

Yine bilgisayarda bir programı denetim masası program kaldır kısmından kaldırmak yerine doğrudan silmek de bu hatanın görülmesine neden olabilir. Net framework platformunun işletim sistemine kurulu olmaması da görülen hatalar arasında yer alabilir. Günümüzde birden fazla nedenden dolayı ile kullanıcılar bu hata ile karşılaşabilir.

0xc000007b Hatası Nasıl Çözülür?

Bu tür hataları çözümlemek için yapılacakların başında hataya neden olan programı bulmak gelir. Bu program bulunduktan sonra program üzerinde sağ tıklanarak uyumluluk seçeneklerine gidilir. Bu yola giderken yönetici olarak çalıştır kısmı aktif edilir. Yönetici olarak çalıştır denilen dosya yeni uyumluluk modunda tekrar kurulmalıdır.

Tekrar uyumluluk modunda bulunan program bilgisayar yeniden başlatıldıktan sonra tekrar açılır. Genellikle bu tür bir yöntem ile hataların önüne geçmek ve daha stabil bir kullanım edinmek mümkün olur. Aynı zamanda gereken güncellemelerin de yapılması önem arz eder.

0xc000007b Hatası Yaşamamak için Öneriler

Bilgisayar kullanıcıları için can sıkıcı bir durum olan bu hataya yakalanmamak için yapılacak bir dizi önlem bulunuyor:

  • Öncelikle Windows güncellemelerini tam zamanında kurmak önemlidir.
  • Bilgisayara virüs gibi programların zarar vermesini önlemek için de anti virüs kullanılmalıdır.
  • Aynı zamanda bilgisayara kurulan son programlardan önce sistemin bir yedeğini almak bilgisayarın eski bir zamana döndürülmesi için önemlidir.
  • Bu hataya neden olan programın işletim sistemi ile uyumlu olan yeni bir dosyası indirilip kurulabilir.

Bu tür hataları gidererek bilgisayarın ani kapanmaları ya da çökmeleri önlenebilir.

 

 

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here